3 genç için Tunceli Valiliği’nden açıklama

featured

Tunceli Valiliği Munzur Çayı’na düşerek kaybolan ve 2’si bulunan gençlere ilişkin açıklama yaptı. Valilik açıklamasında kayıp diğer genci arama çalışmalarının devam ettiği belirtildi

HABER MERKEZİ – Tunceli Valiliği Munzur Çayı’na düşerek kaybolan ve 2’si bulunan gençlere ilişkin açıklama yaptı. Valilik açıklamasında kayıp diğer genç olan Azad Demiral’ın arama çalışmalarının devam ettiği belirtildi. 

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle:

“KAYIP GENÇLERİMİZDEN BİRİNİN DAHA CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

21.04.2023 günü, Tunceli Ovacık Karayolu üzerinde içerisinde 3 kişinin bulunduğu bir araç munzur çayına uçmuş, kazanın meydana geldiği tarihten bu yana su üzerinde, kıyı hattı boyunca ve havadan (İHA, helikopter) arama kurtarma çalışmaları yaklaşık 1000 kişilik ekip ile 19 gündür devam etmektedir.

Arama kurtarma çalışmalarının 16.günü olan 06.05.2023 günü kayıp olan gençlerimizden birinin cansız bedeni olay bölgesinden yaklaşık 39 km uzakta bulunarak sudan çıkarılmıştır. 

Bugün yapılan çalışmalar neticesinde; kayıp olan vatandaşlarımızdan birinin daha cansız bedeni olay bölgesinden yaklaşık 19 km uzakta bulunarak sudan çıkarılmış, otopsi işlemi için Tunceli Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Kayıp olan üçüncü gencimizi arama çalışmalarımız, Devletimizin tüm imkânlarıyla devam etmektedir.

Gençlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.”

3 genç için Tunceli Valiliği’nden açıklama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!