Zirve Yayınevi’nden Geske 12 yıldır vatandaşlık bekliyor!

featured

Muzaffer KORKMAZ/Malatya – Malatya’da biri Alman 3 kişinin katledildiği Zirve Yayınevi cinayetinin ardından tam 17 yıl geçti. Katledilen Tilman Ekkehart Geske’nin mezarı başında anan eşi Suzanna Geske, 12 yıldır vatandaşlık beklediklerini söyledi.

Malatya’da 18 Nisan 2007’de, Zirve Yayınevi’nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel, katledilmişti. Yayınevi’nde katledilen 3 kişiden biri olan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske için mezarı başında anıldı. Geske’nin, Kiltepe Mahallesi’ndeki Ermeni Mezarlığı’nda bulunan kabri başında düzenlenen törene; eşi Suzanna ve oğlu Lucas Geske, Malatya ve Elazığ’daki Kurtuluş kiliselerinin temsilcileri yer aldı. 

“DEPREMDEN DE KAÇMADIK”

Anmanın ardından konuşan Geske, Malatya’yı terk etmek istemediklerini belirtti. Geske, “Hayat devam ediyor, biz yaşıyoruz ve Malatya’dayız. Depremden de kaçmadık, buradayız. Biz gitmeyi planlamıyoruz. Malatya’yı çok seviyoruz ve terk etmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi. 

“12 SENE SONRA BEKLEMEKTEN SIKILDIK”

Suzanna Geske, açıklamasında 12 yıldır Türk vatandaşlığı beklediklerini kaydederek “Bir ‘hayır’ ya da ‘evet’ cevabı gelmiyor. 12 sene sonra beklemekten sıkıldık. “Siz bize bir cevap vermiyorsunuz, artık biz size bir cevap veriyoruz” dedik ve istemediğimizi söyledik. Belki bir daha başvurabiliriz ama soğuduk” diye konuştu.

Zirve Yayınevi’nden Geske 12 yıldır vatandaşlık bekliyor!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!