Yoğun sis Türkiye’de hayatı felç etti

featured

Sis, etkili olduğu illerden Konya‘da askeri araç, TIR’a çarptı. Kazada 1’i astsubay, 1’i er 2 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı.

Konya Karapınar karayolunda askerleri taşıyan bir kamyonet Konya yolunda ilerlediği sırada yoğunluk nedeni ile bir tıra arkadan çarptı.

İlk bilgilere göre biri astsubay ve bir er şehit oldu. Kazada 2 asker de yaralandı. Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırılan yaralı askerlerin hayatı tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

YURT GENELİNDE YOĞUN SİS ETKİLİ OLUYOR

Yurt genelinde yaşanan yoğun durum ile birçok kentte ulaşımda aksaklıklar yaşandı. Görüş mesafelerinin düşmesi nedeni ile çok sayıda kaza meydana geldi. 

Yoğun sis ve buzlanmanın neden olduğu Aksaray’daki zincirleme kazada aynı aileden 5 kişi yaralandı. 

DERSİM VE DİYARBAKIR’DA SİS YARIN ETKİSİNİ ARTIRACAK

Dersim sabah saatlerinden itibaren sisten etkilenen illerden oldu. Meteoroloji‘den alınan bilgilere göre yarın etkisini artırarak tüm kenti kaplayacak. Perşembe günü Erzincan, Erzurum ve Diyarbakır’da sis etkisini gösterecek.

BİNGÖL YOĞUN SİS VE SOĞUK HAVA ETKİSİNDE

Bingöl’de yoğun sis ve soğuk hava hayatı olumsuz etkiledi. Sabah saatlerinde başlayan sis, kent merkezi ile Bingöl-Elazığ-Erzurum-Muş kara yolunun Bingöl’den geçen bölümü başta olmak üzere farklı bölgelerde görüş mesafesini düşürdü.

KIRŞEHİR SİSE TESLİM

Dün gece başlayan sis, Kırşehir merkezi ile Ankara-Kayseri kara yolunun Kırşehir’den geçen bölümü tamamiyle sardı. Kırşehir kent içinde ve şehirlerarası bağlantı yollarında aksaklıklar yaşandı. 

MARMARA’DA EDİRNE VE İSTANBUL SİSTEN ETKİLENDİ

Karanlık bir güne uyanan İstanbul’da sis köprülerde trafik yoğunluğunu artırırken, Edirne’de sis nedeni ile görüş mesafesi 50 metreye kadar düştü. İstanbul’da özellikle Sarıyer ve Üsküdar deniz hatlarında sise bağlık aksamalar yaşandı. 

METEOROLOJİ’DEN SON UYARI MARMARA VE EGE’YE

Yurtta ulaşımda aksaklıklara neden olan sis uyarılarına Meteoroloji Genel Müdürlüğü en son Marmara ve Ege’yi ekledi. Son değerlendirmelere göre; Trakya, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa’nın batısı ve Manisa’da özellikle gece ve sabah saatlerinde sis görülecek. Sisli havanın yarın da sürmesi bekleniyor.

Yoğun sis Türkiye’de hayatı felç etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!