Yeni rektörün ilk icraatı: Adrese teslim kadro ilanı 

featured

Serhat Ozan Yıldırım

Resmi Gazete’nin 6 Haziran tarihli sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnameyle 13 üniversiteye yeni rektör atandı. Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan Peker ise Munzur Üniversitesi Rektörü olarak atandı. 

Munzur Üniversitesi, rektör Peker’in imzasıyla, 11 Eylül 2023 tarihli 32306 sayılı Resmi Gazete’de 26 sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı. Büro hizmeti kadrosu için Hukuk, Biyoloji, Kimya Mühendisliği, Sosyoloji ve Müzik gibi teknik hizmet ve uzmanlık gerektiren bölümlerden mezuniyet şartı arandı. Ayrıca bazı alımların içeriğinde Bilgi güvenliği yönetim sistemi (ISO 270001) sertifikası, Konservatuar yazılım programları yetkinliğini, kamuda en az 1 yıl çalışmış olma, drone ehliyeti gibi anlamsız şartların olması kadroların kişilere özel olarak açıldığını gözler önüne serdi. 
TEPKİ GELİNCE İLAN İPTAL EDİLDİ
İlanın Munzur Üniversitesi’nin internet sitesinde yayımlanmasının ardından tepkiler doğdu. Üniversite, tepkilerin ardından ilanın iptal edildiğini duyurdu. Konuya ilgili yapılan açıklamada ise, “11.09.2023 tarihli ve 32306 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Alım ilanımız iptal edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Yeni rektörün ilk icraatı: Adrese teslim kadro ilanı 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!