Valiler Kararnamesi Resmi Gazetede yayımlandı

featured

Tunceli eski valisi Mehmet Ali Özkan Yozgat Valiliğine atanırken, yeni vali Kırıkkale valisi Bülent Tekbıyıkoğlu oldu.

Valiler kararnamesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı; ilimizin eski valisi Mehmet Ali Özkan Yozgat Valiliğine atanırken, yeni vali Kırıkkale valisi Bülent Tekbıyıkoğlu oldu.

Karara göre 57 kente yeni vali görevlendirildi, 16 vali mülkiye başmüfettişi olarak atandı. Böylece toplam 73 valinin görev yeri değişmiş oldu.

Tunceli eski valisi Tuncay Sonel Mülkiye Müfettişi olarak merkeze alınırken, Şimdiki Vali Mehmet Ali Özkan Yozgat İline vali olarak atandı.

Eskiden Kırıkkale Valisi olan Bülent Tekbıyıklıoğlu ise, ilimize vali olarak atandı. Bülent Tekbıyıklıoğlu; Aslen Çorum ili Sungurlu ilçesinden olan 1976 Ankara doğumlu Bülent Tekbıyıkoğlu lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde 1997 yılında tamamladı. Kısa bir süre finans sektöründe çalışan Tekbıyıkoğlu 2004 yılında İçişleri Bakanlığında kaymakam adayı olarak göreve başladı. İçişleri Bakanlığında sırasıyla Tonya, Yağlıdere, Bozdoğan, Kiğı, Hassa ve Ahlat Kaymakamlıkları görevinde bulundu.

20.08.2017 tarihli ve 2017/345 sayılı İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevine atanan Tekbıyıkoğlu 01.09.2018 tarihli kararname ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Bülent Tekbıyıkoğlu 26.10.2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürü olarak görev yaptı.

2 Ekim 2021 tarih ve 31616 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 2021/467 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kırıkkale Valisi olarak atanmıştır.

Meslek hayatı boyunca birçok kalkınma, istihdam, sosyal yardım, tanıtım projesinin hayata geçirilmesini sağlayan Bülent Tekbıyıkoğlu görev yaptığı yerlerde birçok başarı ve üsâtün başarı belgesi almıştır.

İyi derecede İngilizce bilen Tekbıyıkoğlu evli ve 2 çocuk babasıdır.

Atanan isimler şöyle:

Valiler Kararnamesi Resmi Gazetede yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!