Sancar: Sorumluluk zincirinin başı Cumhurbaşkanı

featured

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, grubuna seslendiği konuşmasında Kahramanmaraş depremlerine ilişkin iktidarı eleştirdi, “Bu yıkımda sorumluluk zincirinin başı ve ilk halkası bizatihi cumhurbaşkanıdır.” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar konuşmasında depremlerle ilgili arama-kurtarma çalışmalarında geç kalınmasının, çürük binalara izin verilmesinin hesabını soracaklarını söyledi.

Sancar, “Bu sistemde devletin tüm kurumları halka sorumlu olmaktan azade kılınmış Cumhurbaşkanı’na karşı sorumlu hale getirilmiştir. Bu nedenle bu yıkımda da sorumluluk zincirinin başı ve ilk halkası bizatihi Cumhurbaşkanı’dır” dedi.

“TEHDİTLER SAVURARAK GEÇİŞTİRİLEMEZ”

“Bu yıkım öyle ufak tefek eksiklerimiz vardı, biz İstanbul depremi için hazırlandık diyerek hakaretler yağdırarak, tehditler savurarak geçiştirilemez. On binlerce ölüme neden olan milyonlarca insanın bugününü ve geleceğini karartan hayvanların ve doğanın altüst olmasına sebebiyet veren bu sorumluluklar zincirini hiç kimse kader planı olarak yutturamaz, başka mercilere havale etme hadsizliğinde bulunamaz” diyen Sancar, “Yolsuzluk, rüşvet ve rant çarkı yaratan iktidarın bizatihi kendisidir. En büyük sorumlu cumhurbaşkanlığı enkaz ve yıkım sistemidir” ifadesini kullandı. 

Sancar: Sorumluluk zincirinin başı Cumhurbaşkanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!