Pertek Köprüsü’nün yıl sonunda ihalesi bekleniyor

featured

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, twitter hesabında yaptığı açıklamada Pertek Köprüsünün yıl sonuna kadar ihalesinin yapılacağını açıkladı.

AK Parti Elâzığ Milletvekili Prof.Dr. Erol Keleş, kendi twitter hesabında yaptığı açıklamada, Elazığ AK Parti Milletvekili Ejder Açıkkapı ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları  ile birlikte “Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu yaptıkları görüşme sonrasında; ‘Pertek Köprüsü’ için alternatif güzergahlar netleştirildiğini ve  ihale hazırlıklarına başlanarak yıl sonu itibariyle proje ihalesine çıkılacağını” açıkladı.

Prof. Dr. Erol Keleş, açıklamasının devamında, “Kuzey Çevre Yolunun Güney Çevre Yoluna Bağlantı Yolu işinin yatırım programına alınması için teklifi yapılacaktır. İlimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyoruz” dedi. 

Pertek Köprüsü, yıllardır beklenen bir alt yapı hizmetidir. Köprü, Tunceli-Elazığ ulaşımını kolaylaştıracak, feribot önünde yığılmaları önleyecek her iki ilin gelişimine katkı sunacaktır.

Pertek Köprüsü’nün yıl sonunda ihalesi bekleniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!