Ovacık yolunda kaza: 2 yaralı

featured

Dün gece saat 22:00 civarında, Dersim Ovacık Yolu Torunoba Köyü’nün yaklaşık 3-4 km ötesinde meydana gelen kazada, Munzur suyuna düşen bir kamyondaki iki vatandaşımız ekiplerin yoğun çabaları sonucunda vatandaşlar yaralı olarak kurtarıldı

HABER MERKEZİ – Dün gece saat 22:00 civarında, Dersim Ovacık Yolu Torunoba Köyü’nün yaklaşık 3-4 km ötesinde meydana gelen kazada, Munzur suyuna düşen bir kamyondaki iki vatandaşımız 200 metre sürüklenerek araç içerisinde mahsur kaldı. Tunceli AFAD, MUDAK (Munzur Arama Kurtarma Derneği), UMKE, Dersim Belediyesi İtfaiye ekiplerinin yoğun çabaları sonucunda vatandaşlar yaralı olarak kurtarıldı. Kaza, bölgede büyük bir hareketlilik yarattı ve acil müdahale ekipleri hemen olay yerine sevk edildi. Tunceli AFAD, MUDAK, UMKE, Tunceli Belediyesi İtfaye ekipleri, gece boyunca süren arama kurtarma çalışmalarında büyük bir özveriyle çalıştı. Sonunda, suya düşen kamyonda mahsur kalan iki vatandaşımızın sağlık durumlarının stabil olduğu belirtildi. Yaralı kurtarılan vatandaşlar hemen Dersim’deki bir sağlık merkezine sevk edilerek tedavi altına alındı.

WhatsApp Image 2023-05-20 at 01.04.38

Ancak, maalesef aynı bölgede daha önceden yaşanan Ovacık Karayolu üzerinde içerisinde 3 kişinin bulunduğu bir araç Munzur çayına uçmuş, kazanın meydana geldiği tarihten bu yana su üzerinde, kıyı hattı boyunca ve havadan (İHA, helikopter) arama kurtarma çalışmaları yaklaşık 1000 kişilik ekip ile 23 gün sürmüş ve gençlerin cansız bedenlerine ulaşılmıştı. Bu üzücü olay, bölgedeki acı bir hatırayı daha akıllara getirdi.

WhatsApp Image 2023-05-20 at 01.04.35

Kamuoyu, bu talihsiz kazaların yaşandığı bölgede güvenlik önlemlerinin artırılması ve yol güvenliğinin sağlanması konularında yetkililerden daha fazla önlem alınmasını talep etmektedir. İlgili makamların, bu olayların tekrarlanmaması için gerekli adımları atacağı umulmaktadır. Ayrıca sürücülerimizin karayolunu kullanırken, yavaş ve temkilli olmaları konusunda temkinli olmaları gerekmektedir.

WhatsApp Image 2023-05-20 at 01.04.36
Ovacık yolunda kaza: 2 yaralı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!