Otizmli çocuğa yumruk atan polis tutuklandı

featured

Ferit DEMİR/DERSİM 

Şırnak kent merkezi Yeşilyurt mahallesinde sivil kıyafetli bir polis memuru 13 Temmuz günü bir markette alışveriş yapmak üzere aracını yol kenarına park edip markete girdiği sırada AKP Şırnak il başkanının 10 yaşındaki Özel gereksimli (otizmli) oğlu Yunus Eren Erkan bisikleti ile birlikte polis memurunun park halindeki aracına çaptı. Durumu fark ederek marketten çıkan polis memuru otizmli çocuğa yumruk atarak burnunu kırdı ve çocuk baygınlık geçirerek yere yığıldı çevredeki vatandaşların yardımıyla yerden kaldırılan çocuk bisikletini alarak yakın olan evine giderek durumu annesine altı anne 155’i arayarak şikayetçi oldu.

Şırnak il merkezi Yeşilyurt mahallesinde Evlerinin önünde arkadaşları ile birlikte oyun oynayan AKP Şırnak il başkanı  İbrahim  Halil Erkan’in 10 yaşındaki Özel gereksimli oğlu Yunus Eren Erkan bisikleti ile yol kenarında giderken pak halindeki bir araca çarparak durdu. Bu sırada markette alışveriş yapan aracın sahibi  bir çocuğun bisikleti ile aracına çaptığını fark edince marketten çıkarak aracın yanında bulunan otizmli Yunus Eren’e bir yumruk atarak burnunu kırarak çocuğun kanlar içinde  bıraktı. Çocuk yanında bulunan arkadaşları ve çevredeki vatandaşların yardımı ile yerden kalktıktan sonra olay yerine çok yakın olarak evine çıkıp kanlar içinde  durumu annesine anlattı. Yunus Eren annesine “Anne bir amca beni dövdü” deyince anne dışarı fırladı ve olay yerine giderek görgü tanıkları ve yunus Eren7in arkadaşları ile görüşüp bilgi aldıktan sonra durumu 155’a bildirerek şikayetçi oldu ve  çocuğunu döven  kişinin bulunmasını istedi. Çevredeki iş yeri kamera görüntülerini izleyen anne aracın plakasını da belirledikten sonra şahıstan şikâyetçi oldu. Olay yerine gelen polis ekipleri MOBESE kameralarından   kişinin kimliğini belirleyip gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişinin Şırnak Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bir polis olduğunu yakın zamanda Suriye’de görev yaptığı   ve oradaki  görev süresini tamamladıktan sonra tekrar Şırnak emniyet müdürlüğündeki görev yerine döndüğü anlaşıldı.

Gözaltına alınan polis memuru, 1 gün Şırnak Emniyet müdürlüğünde gözaltında tutulduktan sonra savcılık sorgusuna çıkarılarak  ifadesi alındıktan sonra tutuklanma talebiyle gönderildiği nöbetçi mahkeme tarafından  küçük yaştaki  çocuğu döverek vücut bütünlüğünü bozmak suçundan tutuklanarak  cezaevine konuldu.
Yunus Eren Erdem’in babası AKP Şırnak il başkanı İbrahim Halil Erkan Konuyla ilgili Halk TV muhabiri Ferit Demir’e telefon ile verdiği bilgide olayı doğruladı ve şunları söyledi; “Türkiye hukuk devleti, hukukun verdiği kararlara hepimiz saygılı olmalıyız. Polis memurunun bu davranışı tamamen ferdi bir davranış çalıştığı teşkilat böyle bir olayı asla tasvip etmez. Olaydan sonra Eşim durumu fark ettikten sonra şikayetçi oldu ve şahıs tespit edilerek gözaltına alındı. Hukuki süreç devam ediyor. Biz  özel gereksimli olan oğlumuzun bu süreci en az zararla atlatması ve bozulan psikolojisinin düzelmesi için şu an uğraş içindeyiz bu olay yaşanmasaydı daha iyi olurdu. Olayı yapan polis memuru da bir kız çocuğu babası ve olaydan sonra büyük pişmanlık yaşamış keşke böyle bir durum hiç yaşanmasaydı ama dediğim gibi  hukuk karşısında herkes verilen kararlara saygılı olmak durumunda”

Sivil kıyafetli polis memuru tarafından yumruk atılarak burnu kırılan Yunus Eren Erdem’in olaydan sonra psikolojisin bozulduğu ailenin bu konuda yardım aldığı ve yunus eren7in süreci atlatması için uzmanlardan yardım aldığı öğrenildi. Aileye yakınlarının verdiği bilgiye göre olaydan sonra tutuklanan polis memurunun Avukatı aracılığı ile özür dilediği yine polis memurunun anne ve babasının il dışında gelerek yunus Eren’in ailesi ile görüşme talebinde bulundukları ve bugün akşam saatlerinde polis mamurunun anne ve babasının Aile ile görüşme yapacağı öğrenildi. Yunus Eren Erkan’in ailesinin şu ana kadar şikayetlerini geri çekmedikleri de öğrenildi.

Otizmli çocuğa yumruk atan polis tutuklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!