Ormanın hayaletini ıslıkla durdurdu

Ormanın hayaletini ıslıkla durdurdu

Mahmut Boztaş, 23 yıllık doğa ve yaban hayatı gözlemcisi ve aynı zamanda bir çoban. Bugüne kadar iki yüzden fazla kuş türü ve birçok önemli yaban hayvanını, şamua, semender, vaşak, su samuru, oklu kirpi, gekko, akbaba, balık kartalı, flamingo gibi – gözlemleme ve kayıt altına alma şansına erişti.

VAŞAK
VAŞAK

Boztaş, yıllar boyunca birçok ilginç olaya tanıklık ettiğini , ancak böylesine unutulmaz bir an yaşamadığını belirtiyor. Taki ormanın hayaleti ile göz göze gelene kadar…

Boztaş, avını kaçırdığı bir anda karşılaştığı bir vaşakla ilgili heyecan verici bir deneyimini anlatıyor. Normalde çekingen olan bu büyük vaşak, kendisine doğru saldırgan bir tavırla yaklaştığını. Ancak, edindiği bilgi ve tecrübeler sayesinde tehlikenin farkına vardığını ve vaşağı ıslık çalarak sakinleştirmeyi başardığını belirtiyor.

DAĞ KEÇİSİ
DAĞ KEÇİSİ

Boztaş, yaşadığı bölgenin doğa ve yaban hayatı açısından son derece önem arz ettiğini . Birçok canlıya ev sahipliği yapmakta olduğunu üzerine düşen görevin bu canlıları korumak, gözlemek ve gelecek nesillere miras olarak bırakmak olduğunu vurguluyor.

Ormanın hayaletini ıslıkla durdurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!