Maçoğlu Yeşil Sol Parti’ye destek için Ardahan’da

featured

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, SMF temsilci ve aynı zamanda HDP 25.dönem İstanbul Milletvekili Erdal Ataş, Yeşil Sol Parti’nin Ardahan milletvekili adayları Özgür Tanış ve Dicle Aktürk’e destek olmak için Ardahan’a geldi.

Fırat Bulut / ARDAHAN

Yeşil Sol Parti Ardahan milletvekili adaylarına destek olmak için Ardahan’a gelen Maçoğlu, Ardahan halkının yoğun ilgisi ile karşılaştı. 

Önceki gün Ardahan merkezde esnaf ziyareti gerçekleştiren Maçoğlu bugün de Hanak ilçesinde  Hayvan Pazar’ını ziyaret etti. Hayvan sahipleri ile sohbet eden Maçoğlu Yeşil Sol Parti Ardahan milletvekili adayları için destek istedi. Pazar ziyareti sonra Hanak ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştiren Maçoğlu daha sonra Hanak Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

photo_2023-05-12_13-23-03

DAMAL’DA DAVUL ZURNA İLE KARŞILANDI 

Hamak ziyareti sonrası Damal ilçesine gelen Maçoğlu ve Yeşil Sol Parti Ardahan yöneticileri davul zurna ile karşılandı. Yurtaşlar Maçoğlu ile fotoğraf çektirmek için birbiri ile yarıştı. 

Yeşil Sol Parti Damal seçim bürosu önünde toplanan halka seslenen Maçoğlu, Dersim’den selam getirdiklerini belirterek “ Damal’ın da Dersim olduğunu, canlarımızın yüreğimizin burda  olduğunu biliyoruz. Buradaki yüreklerin de Dersim’de olduğunu biliyoruz. Buraya gelirken keyif alarak geldim. Aslında süreci hepimiz biliyoruz. Birlikte yürüteceğimizi düşünerek buralardayız.Cumhurbaşkanlığı ile ilgili konuşmamıza gerek biliyorsunuz zaten. Ama parlementoya göndereceğimiz insanlar bizim için çok önemli. Yani belediyeler, muhtarlıklar, il genel meclis üyelikleri, parlementoya kadar her birini boş bıraktığımızda başkaları dolduruyor. Bu anlamıyla bizler de süreç içerisinde bizim gibi düşünenleri oraya göndermek zorundayız. Onun için Yeşil Sol’daki Özgür Yoldaş’a , Dicle Yoldaş’a destek olmak için geldik.”

“ BİR ARAYA GELMEMİZ LAZIM” 

Kötü bir yönetimin olduğu bir süreçte önlerindeki süreci yönetebilecek bir sürecin örgütlenmesi gerektiğini belirten Maçoğlu, sadece 14 Mayıs seçimleri değil ondan sonraki seçimlerin de alınmasının önemine dikkat çekti. 

Maçoğlu “ Ne yapıp edip, önümüzdeki süreci kimseyi küstürmeden, kırmadan, ayrıştırmadan bir araya gelmeniz lazım” diyerek bunun için Ardahan’da olduğunu söyledi. 

photo_2023-05-12_13-23-08

YEŞİL SOL PARTİ’YE DESTEK İSTEDİ

Bütün kesimlerin bir araya gelerek güzel bir ülkede bir araya gelinerek kendi kendini yönetmesi gerektiğini söyleyen Dersim Belediye Başkanı Maçoğlu, “ Yoksa ne olur ? Dağlarımız elimizden gider. Irmaklarımız , tarlalarımız elimizden gider. Emin olun ki paramız bile olsa bulamayacağımız gıda olacaktır. Düşünün ki dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan üretim alanları var. Yılda iki defa üç defa verim alınabilecek  bir ülkede buğdayı, samanı, arpayı dışardan almaya başladık.”

İktidarın büyük tekellere, büyük burjuvazilere hizmet ettiğini ifade eden Maçoğlu aksi durumda  köylünün durduralamayacağını, dünyanın en çalışkan insanlarının olduğu bu ülkede maalesef mevcut yönetimden kaynaklı üretim yapılamadığını söyledi. 

Maçoğlu son olarak Yeşil Sol Parti adaylarını kastederek “ halktan yana olan halkçı olan dostlarımızın, yoldaşlarımızı desteklemeye ve sizden de bu desteği beklemek istiyorum” dedi.

Maçoğlu ve beraberindekiler daha sonra Ardahan’ın Göle ilçesine giderek esnaf ziyareti gerçekleştirdi. 

İki gündür Ardahan’da olan Maçoğlu ve Erdal Ataş çalışmalarını tamamladıktan sonra Dersim’e hareket ettiler.

Maçoğlu Yeşil Sol Parti’ye destek için Ardahan’da

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!