Kürşat Yılmaz’dan Sinan Ateş açıklaması

featured

Kürşat Yılmaz bu kez “Eğer Sinan Ateş FETÖ’cüyse, onun öldürülmesi kararını veren, bu ocak genel başkanı da olsa o derece FETÖ’cüdür” dedi. Kürşat Yılmaz “Benim yaptığım açıklamanın özeti şu… Oyunlara gelmememiz, istihbarat güçlerinin oyuncağı olmamamızdır” diye konuştu.  

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş‘in 30 Aralık’ta Ankara’da düzenlenen silahlı saldırıda öldürülmesinin yankıları sürerken MHP lideri Bahçeli ve MHP uzun süre sessizliğini korumuştu. Ancak Kürşat Yılmaz’ın yaptığı “Ülkücü katili ülkücü olamaz” dediği açıklama bir anda gözlerin Kürşat Yılmaz’a çevrilmesine neden oldu. Açıklama sosyal medyada ‘Bahçeli sustu, Kürşat Yılmaz konuştu’ şeklinde algılandı. 

En son Sinan Ateş’in 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında MHP’deki FETÖ Komisyonu’nun başında görev aldığı ortaya çıkmıştı. Ateş’in FETÖ komisyonundaki görevi ile öldürülmesi arasında bir ilişki olup olmadığı merak konusu olmuştu. 

BAHÇELİ, KÜRŞAT YILMAZ’I KAHRAMAN İLAN ETMİŞTİ

“Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek, yağmalama, tehdit, kasten adam yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” gibi çeşitli suçlardan aldığı toplam 66 yıllık hapis cezası nedeni ile Kocaeli F Tipi Cezaevi’nde tutulan Kürşat Yılmaz, Ekim 2022’de tahliye edilmişti. Tahliye öncesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Kürşat Yılmaz’ı öven açıklamaları ise dikkat çekmişti. 

Kürşat Yılmaz bugün Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’ün sorularını yanıtlayarak açıklamasının ne anlama geldiği anlattı.  

KÜRŞAT YILMAZ İLK AÇIKLAMASINDA NE DEMİŞTİ?

Daha önce suç örgütü liderliğinden hüküm alan Kürşad Yılmaz, Sinan Ateş’in öldürülmesinin ardından 3 Ocak’ta yaptığı açıklamasını, 17 Mart 2022’de öldürülen Adana Ülkü Ocaklarına bağlı Emrullah Kaplan’ın ölümünü anarak yapmıştı.  Kürşat Yılmaz’ın “Ülkücü katili ülkücü olamaz” sözleri paylaşımın yapıldığı tarih nedeniyle Sinan Ateş suikastı ile ilişkilendirilmişti. 

“AÇIKLAMANIN HER KELİMESİ BANA AİT”

 Yakup Kürşat Yılmaz, o açıklamayı kendisinin yazmadığı yolunda yapılan yorumlara da yanıt verdi; “Televizyonda bir milletvekili, ‘Bu tür insanlar konuşmasını beceremezler. Büyük ihtimalle bu konuşma metnini avukatına yazdırmışlar’ denildi. Kim isterse, gelsin iki saatlik program yapalım. Eğer benim genel kültürüm onlardan az ise konuşsunlar. Açıklamamın her kelimesi de bana aittir” dedi.

Saygı Öztürk’e konuşan Kürşat Yılmaz’ın Sinan Ateş ile ilgili yaptığı açıklama ise şöyle: 

Saygı Öztürk’ün “Kürşat Yılmaz neler anlattı?” başlıklı yazısının tamamını okumak için TIKLAYIN

“ATEŞ FETÖ’CÜ İSE ONUN ÖLDÜRÜLMESİ KARARI VEREN DE O DERECE FETÖCÜ’DÜR”

“Ben, seçim atmosferi öncesi vatandaşı uyandırıyorum. Yakınlarımla paylaştım, eğer Sinan Ateş FETÖ’cüyse, onun öldürülmesi kararını veren, bu ocak genel başkanı da olsa o derece FETÖ’cüdür. Ülke bu atmosfere girmişken tezgâh altında yapılan bir oyun bu. Başka bir şey değil. Ama bilerek veya bilmeyerek kullanılıyor insanlar. Türkiye’yi ateşe sürükleten direkt CIA direktörüdür. Ben, bu oyunlara gelinmemesini açıklamamda izah ettim.

Sinan Ateş FETÖ’cü olabilir. Ama öldürme emrini veren kimse, o da bence FETÖ’cüdür. Bugün polis teşkilatında, diğer kamu kuruluşlarında on binlerce FETÖ’cü var. Ben de 17 yıl FETÖ’cülerin tezgahları sonucu cezaevinde yattım. Bana çok tekliflerde bulundular, bunlar ifadelerimde var. Ben böyle diyorum ama bazıları anlamak istediği gibi anlıyor.”

YILMAZ: NE GENEL BAŞKANLA NE BİR YETKİLİ İLE GÖRÜŞTÜM

Açıklama yapılmayınca bir kargaşa yaşandı. Milletin sakin olmasını, ajan faaliyetlerinin ülkemizde fazla olduğunu, bunlara uymamamız, aklıselimle karar vermemiz ve bu şekilde analiz etmemiz gerektiğini vatandaş olarak söyledim. Olandan rahatsızlık duyduğum için açıklama yaptım. Yeminle söylüyorum açıklama öncesi ne genel başkanla görüştüm ne herhangi bir yetkiliyle görüştüm.

Kürşat Yılmaz’dan Sinan Ateş açıklaması

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!