Hrant Dink’in katili Ogün Samast hakkında ‘yurt dışı çıkış yasağı’ kararı

Hrant Dink'in katili Ogün Samast hakkında 'yurt dışı çıkış yasağı' kararı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın ‘FETÖ adına suç işleme’ davası İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Ogün Samast, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 10.00’da başlayan duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katılmak üzere Trabzon’un Akçaabat Adliyesi’ne geldi.

Adliye çevresinde alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekerken, Ogün Samast’ın yaya olarak geldiği gözlendi.

Duruşmaya, tutuksuz olan Ogün Samast ile başka dosyadan tutuklu sanıklar Ramazan Akyürek, Ali Fuat Yılmazer, Erhan Tuncel’in arasında bulunduğu sanıklar SEGBİS ile katıldı. Duruşmada Dink ailesinin avukatları ve sanık avukatları da hazır bulundu.

Mahkeme Başkanı, bugünkü duruşmada sanıklar Ali Fuat Yılmazer, Ogün Samast ve Ersin Yolcu’nun savunmalarının alınacağını belirtti. Savunmasını yapmak üzere ilk olarak Ali Fuat Yılmazer’e söz verildi.

Ogün Samast’ın avukatı Raşit Hodo, hazırlanan iddianamenin yeni tebliğ olduğunu belirtt; Samast’ın savunmasının bugün alınmamasını talep ederek ek süre istedi.

Talebi kabul eden mahkeme başkanı, Samast’ın savunmasının bir sonraki duruşmada alınmasına karar verdi. Heyet, Ogün Samast’a ‘yurt dışına çıkış yasağı’ şeklinde adli kontrol tedbiri uygulanmasına hükmetti.

Duruşma, 6 Mart 2024’e ertelendi.

Duruşmanın ardından Ogün Samast Trabzon’un Akçaabat ilçesindeki adliyeden ayıldı. Adliyeden eşi Selma ile çıkan Ogün Samast, gazetecilerin sorularına yanıt vermedi.

Samast, adliye çıkışında kendisini bekleyen camları siyah kaplı otomobile binerek bölgeden ayrıldı.

Hrant Dink’in katili Ogün Samast hakkında ‘yurt dışı çıkış yasağı’ kararı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!