Gazeteci Necmettin Salaz, son yolculuğuna uğurlandı

featured

Gazeteci-yazar Necmettin Salaz 65 yaşında Irak Kürdistan Bölgesi kentlerinden Süleymaniye’de akciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 14 Ekim 2023’te hayata veda etti. Salaz’ın naaşı, konsolosluk ve sınır kapısındaki işlemlerinin ardından bu gece sabaha karşı memleketi Van’a ulaştı. 

Salaz, sevenleri ve yakınlarının katılımı ile düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. İpekyolu İlçesi’ne bağlı Boyalar Camii’de düzenlenen törene, aralarında HEDEP, DBP gibi siyasi partiler , Eğitim-sen, Tuhad-der, Mebya- Der ve Çevre Derneği’nin olduğu STK temsilcileri ile  gazeteciler, yakınları ve sevenleri katıldı. 

Defin işlemine 30 kişinin katılmasına izin verildi 

Salaz’ın naaşı, burada yerine getirilen dini vecibelerin ardından yakınlarının omuzlarında Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze aracına , oradan de defnedilmek üzere Akköprü Mezarlığı’na götürüldü. 

Akköprü Mezarlığı girişini kapatan güvenlik güçleri, aileden sadece 30 kişinin merasime katılabileceğini söyledi. Yapılan itirazlar sonuç vermeyince Salaz, 30 kişinin katılımı ile son yolculuğuna uğrandı.

Haber Merkezi 

Gazeteci Necmettin Salaz, son yolculuğuna uğurlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!