Elon Musk’ın ‘Dem Party’ kısaltmasına DEM’den esprili yanıt

Elon Musk'ın 'Dem Party' kısaltmasına DEM'den esprili yanıt

DEM Parti Grup Başkanvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, Elon Musk’ın ‘Dem’ kısaltmasını kullanarak ABD’de Demokrat Parti’yi ‘seçmen ithal etmeye’ çalışmakla suçladığı paylaşımına yanıt verdi: Hayır, biz AKP’nin seçmen transfer etmesini önlemeye çalışıyoruz.

Sosyal medya platformu X’in ve SpaceX şirketinin CEO’su Elon Musk, Biden yönetiminin yasadışı göçmenlere Yeşil Kart vermeye hazırlandığı iddiasıyla ilgili bir paylaşımında, Demokrat Parti’nin ismini kısaltarak “Dem Parti” ifadelerini kullandı.

Musk “Dem Parti’nin hedefi seçmen ithal etmek” derken, DEM Parti Grup Başkanvekili ve Kars Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit’ten esprili bir yanıt geldi. Koçyiğit, Musk’a İngilizce verdiği yanıtta AKP’ye ve “hayalet seçmenlere” göndermede bulundu.

Koçyiğit, “Hayır, bizim hedefimiz AKP’nin önümüzdeki yerel seçimlerde kazanacağımız kentlere yasadışı biçimde 55 bin hayalet seçmen nakletmesini engellemek” dedi.

MUSK NE DEDİ?

Elon Musk’ın “Dem Parti” paylaşımı, Biden’ın kasımdaki başkanlık seçimleri öncesinde ABD’ye yasadışı yollardan giren göçmenler için bir af çıkarmayı planladığı belirtiliyor. Politico sitesinin haberinde, Demokrat Partili başkanın 10 yıldan uzun süredir ABD’de bulunan yasadışı göçmenlere Yeşil Kart ile kalıcı oturma izni verilmesinin önünü açmayı planladığı ileri sürülüyor.

Buna göre, söz konusu göçmenlerin sınırdışı edilmeleri halinde zarar görebilecek akrabalarının olması ve bir yargıcın lehlerinde karar vermesi durumunda kalıcı oturma izni almaları mümkün olabilir.

Elon Musk’ın ‘Dem Party’ kısaltmasına DEM’den esprili yanıt

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!