Direniş sonuç verdi: FEDAŞ grevdeki işçilerle uzlaştı

featured

FEDAŞ işçileri, bugün işveren temsilcileriyle Elazığ’da yaptıkları görüşme sonucunda kazandıklarını duyurarak eylemlerini sonlandırdılar.

Son gelişmelere ilişkin açıklama yapan Enerji Sen Genel Sekreteri Emin Atsız, Fırat Aksa işçilerinin insanca yaşam, insanca çalışma koşulları için mücadele verdiklerini söyleyerek “Bugün geldiğimiz noktada işveren ile yaptığımız görüşmeler sonucu taleplerimizin olumlu karşılandığına, işten atılan arkadaşlarımızın işe geri dönüşüne dair bir anlaşmaya varmış bulunuyoruz” dedi.

Atsız konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Bugün burada yer alan, daha öncesinde yer alan yanımızda duran destek veren tüm dostlarımıza, en önemlisi de bu mücadeleyi yürüten Fırat Aksa işçilerine teşekkürü borç biliyoruz. Bu mücadele, buradaki arkadaşlarımızın evlerine bir dilim ekmek daha fazla götürebilme mücadelesiydi. İnsanca yaşamak, çalışmak mücadelesiydi. O direklerde ölmemenin mücadelesiydi. Ve şunu söylüyoruz; kazandık evet. Ama şunu biliyoruz ki burada çalışan Fırat Aksa işçileri birbirine kenetlenmeyi de birbirleriyle yol yürümeyi daha iyi daha kavi bir şekilde yürüteceklerine bir arada olacaklarına olan inancımız her zamanki gibi daha sağlam.
Şunu söylüyoruz, Türkiye’de tüm çalışan enerji işçilerine şuradan Fırat Aksa işçilerinin sözü olsun ağır ve tehlikeli iş kolunda çalışan enerji işçilerinin tek bir mücadelesi var; insanca yaşama ve insanca çalışma mücadelesi. Bugün bu mücadeleyi burada Fırat Aksa işçileri verdi. Yarın Türkiye’nin dört bir yanında belki diğer enerji işçileri verecek. O yüzden burada yer alan destek veren çorbada tuzu olan bu mücadelede omuzdaş olan herkese hem Fırat Aksa işçileri olarak hem de sendikamız olarak bir kez daha teşekkürü borç biliyoruz. Ama en büyük teşekkürü 73 gündür ısrarla inatla bu mücadeleyi sürdüren Fırat Aksa işçilerine diyorum teşekkür ediyorum”

Direniş sonuç verdi: FEDAŞ grevdeki işçilerle uzlaştı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!