Depremzede Avukatlar Pozitif Ayrımcılık Bekliyor

featured

Adıyaman’da yaşanan 6 Şubat depremleri sonrasında açıklanan teşvik ve destek kredilerinin hiçbirinde avukatların ve bazı iş kollarının olmadığını söyleyen Adıyaman Baro Başkanı Av. Bilal Doğan, deprem sonrasında bürolarını kaybeden birçok avukatın bu destek kredilerine ihtiyacı olduğunu vurguladı.

6 Şubat depremlerinde en çok yıkımın Adıyaman’da olduğunu ifade eden Adıyaman Baro Başkanı Av. Bilal Doğan, “KOSGEB’ten krediler açıklanıyor. Mesela avukatlar, eczacılar, sağlık klinikleri, mali müşavirler bu kredilerden faydalanamıyorlar. Bu insanlarda depremzedeler” dedi.

“Bu insanlarda depremzedeler”

Adıyaman’da avukatların ve bazı iş kollarındaki vatandaşların teşviklerden faydalanamadığını belirten Baro Başkanı Av. Bilal Doğan, “Adıyaman olarak depremden önce de biz mağdur ve mazlum bir kenttik. Beş büyük şehir arasına sıkışmış, küçük, şirin güzel bir kenttik. Ama mağdur ve mazlumduk. Devletten bir şey talep etme konusunda mağrurluğumuzdan ödün vermiyorduk. Bugün artık bu mağrurluğu bir kenara bırakıp, her anlamda pozitif ayrımcılık istememiz lazım. KOSGEB’ten krediler açıklanıyor.

Mesela avukatlar, eczacılar, sağlık klinikleri, mali müşavirler bu kredilerden faydalanamıyorlar. Bu insanlarda depremzedeler. Yine aynı şekilde teşvik paketleri veriliyor. Deprem bölgesine uygulanan kriterler dışarıda uygulanan kriterlerle neredeyse aynı. Bu şekilde olmaz. Adıyaman ilimize pozitif ayrımcılık tanınması gerekir. SGK prim borçları silinmedi, ertelendi. Bu konuda insanlara destek olunması gerekir. Pozitif ayrımcılık bu memleketin yeninden imarı ve inşası aynı zamanda ihyası ile olur. Bu ihyayı vatandaş yapacak. Adıyamanlılar memleketlerine sahip çıktılar. Depremde memleketlerini terk etmediler.

Bu memlekete sahip çıkma duygusunu devletin desteklemesi lazım. Biz burada devletin kıymetli yetkililerinden Adıyaman adına bu destekleri istiyoruz ve bekliyoruz. Adıyamanlı insanlar mağdur ve mazlumdur. Bu durumu gidermekte devletin elindedir. Bizler Adıyamanlılar olarak bazen isteklerimizi dile getirmekte sıkıntı yaşıyoruz. Biz talep edelim, devlet yetkilileri de göreceklerdir. Adıyaman’da çok ciddi bir yıkım var. Şehir tamamen yıkılmış durumda. Bu şehrin yeniden ayağa kalkması lazım. Bunu da Adıyamanlılar olarak tek başımıza yapamayız. Devletimizin ilimize katkı ve destek sunması gerekir. İnşallah sesimiz duyurulur. Adıyaman’ımıza da sahip çıkarlar” dedi.

Depremzede Avukatlar Pozitif Ayrımcılık Bekliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!