Deprem: İskenderun Devlet Hastanesi yıkıldı

featured

Nisan ÖZEN- Kahramanmaraş’taki dün geceki ilk büyük depremin ardından Hatay’da çok sayıda bina ile İskenderun Devlet Hastanesinin bir bölümü çöktü. Dumlupınar Mahallesi’nde bulunan İskenderun Devlet Hastanesi’nin yıkılan bölümünde arama ve kurtarma çalışmaları başlatıldı. Yoğun bakım, fizik tedavi, poliklinikler ve idari bölümün bulunduğu kesimin blok halinde çöktüğü belirtiliyor.

HATAY’DAN PAYLAŞILAN GÖRÜNTÜLER YÜREK SIZLATTI Hatay Kırıkhan’da olduğunu söyleyen bir vatandaşın twitter üzerinden paylaştığı enkaz videosu ise tüyleri diken diken etti. Yardım alamadıklarını iddia eden vatandaş, ölen vatandaşlar olduğunu ve enkaz altından çıkaramadıklarını söyleyerek acil yardım çağrısında bulundu.

Depremlerin ardından birçok ilde olduğu gibi Hatay’da yaşayan vatandaşlarda çevrelerindeki enkaz görüntülerini paylaşarak yardım çağrısında bulundu. Kimi vatandaşlar ise depremin üzerinden saatler geçtiği halde yardım alamadıklarını söyledikleri videolar paylaştı.Yapılan resim açıklamalarda ise UMKE, AKUT, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı birimlerin kentte enkaz kaldırma çalışmaları yaptığı duyuruldu. Çalışmalar sırasında İskenderun Devlet Hastanesi enkazından çıkarılan bir evli çiftin çıkarılışı ise görüntülere yansıdı.

Deprem: İskenderun Devlet Hastanesi yıkıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!