Demirtaş’tan ‘Kobani Davası’ tepkisi: Vebali iktidarla birlikte yargıda

featured

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kobani Davası’na ilişkin yaptığı sosyal medya paylaşımında “Yargıda güvenilir tek bir merci bile kalmadı. Bugün yaşanan tüm krizlerin en büyük suçu ve vebali, iktidarla birlikte yargı kurumundadır” dedi.

Eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da yargılandığı ve 21’i tutuklu 108 sanıklı Kobani davasının önceki gün Sincan Cezaevi Duruşma Salonu’nda yapılan  20. duruşmasının ilk oturumunun ardından Selahattin Demirtaş’tan bir twitter açıklaması geldi. Demirtaş açıklamasında yargıya eleştirilerde bulundu. Haksız yargılanmasına yaptığı itirazın 1.140 gündür Anayasa Mahkemesi’ne bekletilmesinin vebalinin iktidarla birlikte yargı kurumunda olduğunu savundu.

Demirtaş’ın paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 

İstinaf Mahkemesinde 41 günde jet hızıyla onanan dosyam tam 1.216 gündür, Kobani Kumpas Davası haksız tutuklama başvurum ise tam 1.140 gündür Anayasa Mahkemesinin önünde bekliyor.

Anayasa Mahkemesi bu şekilde yaparak yargı eliyle siyasi kumpasların parçası gibi davranıyor.

Yargıda güvenilir tek bir merci bile kalmadı. Bugün yaşanan tüm krizlerin en büyük suçu ve vebali, iktidarla birlikte yargı kurumundadır.

Siyasi davaların hepsi, halk iradesine karşı örgütlü darbe suçudur. Bu suçlara bulaşan herkes, yine yargı önünde bir gün hesap verecektir.

Bu doğrultuda, siyasi ve hukuki mücadelemizi sonuç alıncaya kadar sürdüreceğiz.”

https://x.com/hdpdemirtas/status/1605185046570274823?s=20

Demirtaş’tan ‘Kobani Davası’ tepkisi: Vebali iktidarla birlikte yargıda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 20 Eylül 2023, 02:22

    […] Demirtaş’tan ‘Kobani Davası’ tepkisi: Vebali iktidarla birlikte yargıda 888 gündür kayıp Gülistan Doku’nun sınıf arkadaşları mezun oldu […]

    Cevapla
Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!