Alevi evlerinin işaretlenmesine 80 barodan ortak tepki: ‘Provokasyon girişimlerine karşı dikkatli olmak zorundayız’

featured

‘ARKA PLANINDA BULUNAN HERKESİN YARGI ÖNÜNE ÇIKARILMASINI BEKLİYORUZ’

Eş zamanlı gerçekleştirilen saldırıların karanlık bir provokasyonu amaçladığının belirtildiği açıklamada bu saldırıların, geçmişte olduğu gibi ülkede yeni bir kaos ve çatışma ortamı yaratmayı hedeflediği söylendi. Saldırıyı gerçekleştiren 3 şahsın gözaltına alındığı bilgisinin kamuoyuyla paylaşıldığının hatırlatıldığı açıklamada, “Her ne kadar provokasyon amaçlı saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen 3 kişi yakalanmış ise de arka planında bulunan herkesin tespit edilerek yargı önüne çıkarılmasını bekliyoruz” denildi.

‘SALDIRININ BÜTÜN YÖNLERİYLE AÇIĞA KAVUŞTURULMASI ELZEMDİR’

Son yıllarda toplumun belli kesimlerine karşı yapılan çeşitli saldırıların, Alevilerin evlerinin işaretlenmesinin ve bu son saldırıların birbirinden bağımsız olmadığının belirtildiği açıklama şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yaşanmış benzer provokasyon girişimlerinin bir daha yaşanmaması, toplumsal barışın ve birlikte yaşama kültürünün güçlü kılınması için hukukun işletilerek saldırının bütün yönleriyle açığa kavuşturulması elzemdir.

Ülkenin seçime gittiği bir süreçte; kaos ve çatışmadan beslenmek isteyen karanlık güçlerin harekete geçmesine zemin hazırlayan bu saldırıların, daha büyük ve acı bir sonuca varmaması için başta siyaset kurumu olmak üzere herkese büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Bu vesileyle; yetkilileri bir kez daha seçim odaklı kutuplaştıran ve ötekileştiren dilden vazgeçmeye davet ediyor, toplumu kutuplaştırmaya çalışan bu provokasyon girişimlerinin arka planıyla birlikte açığa çıkarılmasını talep ediyoruz.

Başta saldırıya uğrayan kurumlar olmak üzere herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Orhan Kurul/Dersim

Alevi evlerinin işaretlenmesine 80 barodan ortak tepki: ‘Provokasyon girişimlerine karşı dikkatli olmak zorundayız’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!