Afyonkarahisar Belediyesi’nde ‘dinleme cihazı’: İnceleme başlatıldı

Afyonkarahisar Belediyesi'nde 'dinleme cihazı'

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın belediye binasında çok sayıda gizli kayıt cihazının bulunduğunu açıklamasının ardından Başsavcılık konuya ilişkin inceleme başlatıldığını duyurdu.

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı, Afyonkarahisar Belediye binasında çok sayıda gizli kayıt cihazı bulunmasına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “Gizli kayıt cihazları yerleştirildiği iddialarının mahiyetinin anlaşılabilmesi için inceleme başlatıldı” denildi.

NE OLMUŞTU?

Yerel seçimde yüzde 50.73 oy oranına ulaşarak Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen CHP’li Burcu Köksal, görevi devraldıktan sonra dikkat çeken açıklamalar yapmıştı.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Köksal, belediye binasının üçüncü katında yer alan başkanlık makamı, özel kalem ve sekreterliğin bulunduğu odaların özel bir ekip tarafından arandığını ve “böcek” olarak bilinen dinleme cihazı bulunduğunu söylemişti.

Dört adet dinleme cihazının ve iki adet kameranın bulunduğu bilgisini veren Köksal tarama çalışması yapmadan önce hem belediye içinde de hem de belediye dışında duyumlar aldıklarını ve böyle harekete geçtiklerini ifade etmişti.

Afyonkarahisar Belediyesi’nde ‘dinleme cihazı’: İnceleme başlatıldı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!