76. Cannes Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülü Merve Dizdar’ın

featured

Bu yıl 76. kez düzenlenen Cannes Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. En İyi Kadın Oyuncu Ödülü “Kuru Otlar Üstüne”deki performansıyla Merve Dizdar’a verildi

HABER MERKEZİ – Cannes Film Festivali bu akşam düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi.

Nuri Bilge Ceylan imzalı “Kuru Otlar Üstüne” ile En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Merve Dizdar konuşmasında, “Filmde canlandırdığım Nuray karakteri inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele veren ve bu uğurda bedeller ödemek zorunda bırakılmış bir kadın. Onu tanımak ve anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak Nuray’ın ve Nuraylar’ın duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor. Ödülü Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç verebilmek için, kendine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerime ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum” dedi. 

Sosyal medyada birçok sanatçı ve siyasetçi Dizdar’ı tebrik etti

Ekrem İmamoğlu, Pervin Buldan gibi birçok ismin tebrik ettiği Dizdar’ı CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tebrik etti.

Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

76. Cannes Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülü Merve Dizdar’ın

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!