Yeşil Sol ve HDP: Sandığa eksiksiz gideceğiz

featured

HDP Eş Başkanları ve Yeşil Sol Parti sözcüleri cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu için sandığa gideceklerini söyleyerek tutumlarını açıkladı.

HABER MERKEZİ – HDP Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün ve İbrahim Akın, HDP Genel Merkezi’nde ikinci tura ilişkin tutumlarını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı alan HDP ve Yeşil Sol Parti,  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile imzalanan protokol sonrası ikinci tur için bir durum değerlendirmesi yapmıştı.

Buldan yaptığı açıklamada, “28 Mayıs’ta milyonlarla birlikte başarabileceğimize, tarihin akışını hep birlikte demokratik değişim yönünde çevirebileceğimize dair umudu büyütüyoruz. Bizler inanıyoruz, sizler de inanın. Sandığa eksiksiz gideceğiz ve hep birlikte tek adam rejimini değiştireceğiz. Kendi gücümüz ve milyonların değişim arzusu en büyük ilham kaynağımızdır. Israrla ve inatla mücadelemizi sürdüreceğiz, asla ve asla pes etmeyeceğiz. Mutlaka, ama mutlaka bizler kazanacağız” dedi. 

Yeşil Sol ve HDP: Sandığa eksiksiz gideceğiz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!