Yapay zeka fotoğrafını İsrail askerleri diye paylaştı

featured

HABER MERKEZİ – Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya paylaşımlarıyla gündemden düşmeyen isimlerin başında geliyor. Zaman zaman jelibon rezervi gibi haberlerin gerçek olduğuna inanan Gökçek, aktif olarak kullandığı Twitter hesabından olayla ilgili olmayan görüntüler paylaşarak gündeme geliyor. 

Gökçek, geçtiğimiz günlerde arka kısmı tamamen ezilmiş bir aracın fotoğrafını “İsrail de vahşet devam ediyor. Vahşi İsrail askerleri Filistinli bir baba ve çocuğu tankla araçlarında ezdi” diyerek paylaşmıştı. Ancak paylaşılan bu fotoğrafın 2016 yılında Tekirdağ Çorlu’da meydana gelen bir trafik kazasına ait olduğu ortaya çıkmıştı.

YİNE İSRAİL ASKERİ PAYLAŞIMI

Gökçek bugün yine İsrail askerleriyle ilgili bir paylaşım yaptı. Ancak paylaştığı fotoğrafın yapay zekayla üretilmiş olduğu ortaya çıktı. Paylaşımla ilgili inceleme yapan Teyit.org “Fotoğraf İsrail’in Gazze’ye kara saldırısı sonrası yaralanan ve ölen İsrail askerlerini göstermiyor. Görseldeki bozulmalar, yapay zeka ürünü olduğuna işaret. Yapay zekâyı tespit edebilen uygulamalara göre de görsel yüzde 99,9 ihtimalle yapay zekâ ürünü” açıklamasını yaptı.

Fotoğraf İsrail’in Gazze’ye kara saldırısı sonrası yaralanan ve ölen İsrail askerlerini göstermiyor.

Görseldeki bozulmalar, yapay zeka ürünü olduğuna işaret. Yapay zekâyı tespit edebilen uygulamalara göre de görsel yüzde 99,9 ihtimalle yapay zekâ ürünü.

Yapay zeka fotoğrafını İsrail askerleri diye paylaştı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!