Valilikten festival açıklaması: Grup Yorum ve İsyan Ateşi’ne müsaade etmeyeceğiz

featured

Belediye tarafından 21-24 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 20. Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nde sahne alması planlanan Grup Yorum ve Grup İsyan Ateşi konserlerine, ‘Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa’ uygun olmadığı gerekçesiyle ve Sanat Sokak’tan Kışla Meydanı’na yapılacak olan yürüyüşe ‘2022 yılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Güzergahı’na uymadığı gerekçesiyle Valilik tarafından izin verilmeyeceği duyuruldu. Ayrıca Valilik, konserlerin düzenleneceği stadyumun da o tarihlerde ‘bakım ve onarım çalışması’ olacağı gerekçesi ile uygun olmadığını da belirtti. Yasak kararına öğlen saatlerinde tepki gösteren festival tertip komitesi ve belediye başkanlarının açıklaması üzerine Valilik de resmi Twitter hesabından açıklama yaptı. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Valiliğimizce, ilimizde düzenlenecek olan festivalin huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi amacıyla ilgili mevzuat çerçevesinde aşağıdaki tedbirlerin alınması kararlaştırılmıştır. Bu kapsamda ‘Grup İsyan Ateşi’ ve ‘Grup Yorum’ isimli müzik gruplarının il sınırları içerisinde toplu veya bireysel olarak düzenleyeceği konser, müzik dinletisi vb. adı altında gerçekleştireceği her türlü etkinliğe 2911 sayılı Toplantı Gösteri Yürüyüş Kanununun 17. Maddesi ve 5442 sayılı il idaresi kanunun 11/C maddesi kapsamında müsaade edilmemesine karar verilmiştir. Ayrıca festival programı dahilinde ilimiz Moğultay Mahallesi Sanat Sokak’tan Kışla Meydanı istikametine doğru yapılmak istenilen yürüyüş güzergahı 2022 yılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Güzergah Planı içerisinde yer almadığından uygun görülmemiştir. İl merkezimiz ve ilçelerimizde 4 gün boyunca sürecek festival programlarının geri kalan kısımlarında herhangi bir kısıtlamaya gidilmemiştir. 
Halkımızın huzur ve güvenliği için festival süresince gereken tüm tedbirler Valiliğimizce alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Serhat Ozan Yıldırım/Dersim

Valilikten festival açıklaması: Grup Yorum ve İsyan Ateşi’ne müsaade etmeyeceğiz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!