Tarım Kooperatifleri’ne giden halk: Ucuzluk yok bu kandırmacadır!

featured

Metin Yoksu/Batman 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, indirim talimatı sonrası Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Marketlerinde 30’dan fazla üründe indirimli satışlar bugün başladı. Batman’da birkaç gün önce kentin yüksek gelirli kişilerin yoğunlukta oturduğu ve kentin en elit semti olarak kabul edilen Gültepe Mahallesinde markette ürünler ilk günden tükendi. Sabahın erken saatlerinde kentin uzak mahallerinden gelen yurttaşlar ürünleri alırken saat 11.00’dan sonra gelenler ürünleri bulamadı. Marketten eli boş çıkan da torbaları dolduran da fiyatlardan şikayetçi oldu. Kimi yurttaşlar ürün bulamamaktan şikayet ederken Batman’ın en uzak ilçesinden 65 kilometre gelen yurttaş “Ucuzluk yok bu kandırmacadır” diyerek tepkisini gösterdi.

tarim (3)

‘Kandırmaca’ 

Kentin en uzak ilçelerinden olan ve ucuzluk var diyerek 65 kilometre yol gelen Mehmet Can Işık, “Bence bu bir kandırmacadır. Fiyatlar diğer marketler ile aynı. Bu tamamen halk kandırmasıdır. 65 kilometre yol geldik aradığımızı bulamadık. İçeride her şeyi aradık ama herşey daha pahalı. İnsanlar Kozluk’tan Sason’dan şuradan buradan gelmişler eli boş dönmemek için birşey alıyor. Raflar boş ama umduğumuz bir şey yok. Talebimiz insanların ucuzluktan yararlanmasıdır” diye konuştu.  

‘Burası zengin kesimidir’

Marketin ucuzluk iddiası olmasına rağmen kentin merkezine uzak ve elit bir mahallede açılmasına tepki gösteren Abdurrahman Akbulut ise “Burası elit bir mahalledir. Petrolkent, Çay gibi mahallelerde kurulsa bu marketler daha isabetli olur. Ben Sağlık Mahallesinden geldim. Burada açılsın ama herkes faydalansın sadece burada değil Batman’ın her yerinde açılsın. Burası zengin kesimidir. Varoşlarda da bu marketlerden açmak lazım” dedi.

tarim (5)

‘Fiyatlar aynı’ 

Mağazada düzensizlik olduğunu rafların, boş olduğunu açılışa özel bir şey olduğuna dikkat çeken Mehmet Arslan ise aradıkları ürünlerin bir hafta sonra tekrar geleceği yanıtı aldığını söyledi. Temel gıda ürünlerinin sürekli olması gerektiğini vurgulayan Arslan, “Yağ ve şeker yeterince gelmemiş. Birkaç temel gıda maddesi dışında fiyatlar aynı. Ucuzluk bu yani!” diye konuştu. Kentin en ücra mahallesinden geldiğini anlatan Ferhat Turan da umduğunu bulamayan vatandaşlardan. Market içindeki duruma dikkat çeken Turan, “Yağ almak için geldim bulamayınca şeker alıp çıktım. İçeride kimse memnun değil. Fiyatlar aynı farkı yok. Her şey pahalıdır. Fiyatların ucuzlamasını istiyoruz başka da birşey istemiyoruz” şeklinde konuştu.

Tarım Kooperatifleri’ne giden halk: Ucuzluk yok bu kandırmacadır!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!