Şüpheli şekilde ölen Yeldana’nın otopsi raporunu yayınlayan gazetecinin davası görüldü 

featured

28 Mart 2019’da Elazığ’daki evinde şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren gazetecilik öğrencisi Yeldana Kaharman’ın ölümüyle ilgili Malatya Adli Tıp Grup Başkanlığı tarafından hazırlanan otopsi ve toksikoloji raporunu kişisel sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Baransel Ağca hakkında ‘kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak’ suçlamasıyla açılan davanın üçüncü duruşması görüldü

Evren DEMİRDAŞ/ELAZIĞ 

28 Mart 2019’da Elazığ’daki evinde şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren gazetecilik öğrencisi Yeldana Kaharman’ın ölümüyle ilgili Malatya Adli Tıp Grup Başkanlığı tarafından hazırlanan otopsi ve toksikoloji raporunu kişisel sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Baransel Ağca hakkında “kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak” suçlamasıyla açılan davanın üçüncü duruşması  görüldü. Ağca’nın savunmasının yurt dışında alınması için yazılan istinabe talebine gelecek cevabın beklenmesine karar vererek davayı erteledi.

Elazığ 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya Sanık Baransel Ağca ve avukatının katılmadı.  Ağca’nın savunmasının yurt dışında alınması için yazılan istinabe talebine gelecek cevabın beklenmesine karar vererek davayı erteledi.

CEZA ARTIRMA TALEBİ İSTENİYOR

​​​Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan yarım sayfalık iddianamede, Yeldana Kaharman’a mağdur sıfatıyla yer veren iddianame savcısı, gazeteci Ağca’nın paylaştığı belgeleri “Belli bir meslek ve sanatın sağladığı kolaylıktan yararlanmak suretiyle” elde ettiğini iddia ederek Ağca için istediği cezanın TCK 137/1-b uyarınca artırılmasını talep ediyor.

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Baransel Ağca, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in  AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’ın cinsel saldırısına uğrayıp şikayetçi oldu, ardından ölü bulundu’ iddiasını ortaya attığı Yeldana Kaharman ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.  Baransel Ağca, Yeldana Kaharman’ın Malatya Adli Tıp Grup Başkanlığı tarafından hazırlanan otopsi ve toksikoloji raporunu yayınladı.Otopsi ve toksikoloji raporunu kişisel sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Baransel Ağca hakkında “Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak” suçlamasıyla dava açılmıştı.

Şüpheli şekilde ölen Yeldana’nın otopsi raporunu yayınlayan gazetecinin davası görüldü 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!