Seçim yaklaştıkça AKP’liler seviyeyi düşürüyor: Ulan size kalmamış

featured

Elazığ’ın AKP’li Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’a, AKP Elazığ Milletvekili adayı Ejder Açıkkapı’nın yaptığı seçim toplantısı sırasında ağır sözler söyledi.

CHP’li Erol’un Türkiye’nin tek belediye binası olmayan ilçesi olan Palu’ya belediye binası yapma sözünü hatırlatan AKP’li Yıldırım, ”Ulan size kalmamış, ben ölmemişim buradayım, ihalede yaptım, yaptıracağım da. Kıyamet kopsa oğlum sana oy çıkmaz” dedi.

Evren DEMİRDAŞ/ELAZIĞ 

Seçimlerin yapılacağı 14 Mayıs’a yaklaştıkça AKP’li siyasiler tehdit ve hakaretlerinin dozunu artırmaya devam ediyor. AKP Elazığ 2. sıra milletvekili adayı Ejder Açıkkapı‘nın Palu ilçesini ziyaretinde, AKP’li Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım’ın yaptığı konuşma tepki çekti. Belediye binasını sağlam olmasına rağmen yıktırdığı ve yeni bir bina yaptırmayıp ilçenin taziye evine taşıdığı belirtilen Yıldırım, CHP’li Milletvekili Gürsel Erol’a ağır sözler söyledi. Toplantıda konuşan Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım, “Geçen hafta sayın Gürsel Erol beyefendi Palu’ya geldiğinde diyor ki, ‘Palu’nun belediyesi yoktur, bana oy verin ben yapacağım’ Ulan size kalmamış, ben ölmemişim buradayım ihalede yaptım, yaptıracağım da. Kıyamet kopsa oğlum sana oy çıkmaz. Burada gelip Palu’da hava atıyor. Biz ölmedik buradayız, size düşman geldiği zaman düşmanın önünde biz varız. AK Parti çamurda desen, yolda desen, havada desen, düşmana karşı, biz varız. Konuşmaya geldiği zaman biz varız, siz konuşamazsanız, sizin yeriniz yok. Bundan sonra biz varız bize Palulu derler” dedi.

CHP’Lİ EROL: BU YALANCILARA İNANMAYIN

AKP’li Yıldırım’ın tepki çeken sözlerine cevap veren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bir yıldan uzun bir süredir Palu’da belediye binası yok. Hayırseverlerin yaptırdığı bir taziye evinde hizmet veriyorlar. İhalesi yapılmış, sonuçlanmış mı bilmiyorum ama 18 milyon liralık bir fiyat verilmiş. Ben bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi hariç 300 milyonluk okul yaptırıyorum ama iktidar Palu gibi önemli bir ilçede 18 milyon liralık bir binayı yaptıramamış. Palulular AK Parti siyasetinde etkili oldu, her dönem ilimizden 2 milletvekili çıkardılar ve zaman zaman Elazığ Belediye başkanları da Palulu oldu. Ancak ne yazık ki Palu’ya gidiyorsunuz ne ilçe ne köy ne de kasaba. Ortada kalmış bir şey. Oradaki insanların duyguları, düşünceleri ve inançları hep sömürülmüş, oradaki insanlar üzerinden hep siyaset kurgulanmış ama Palu kendi kaderine terk edilmiş. Siyaseten birbirimizi eleştirebiliriz ama kullanacağınız ifadelerde karşı tarafın kişiliğine yönelik bir söylem kabul edilemez. Aslında cevap bile vermek istemem ama Palu Belediye Başkanı’nın kullandığı dil, çok çirkin bir dildi. Bugün Palu’ya onun için gidecektim ve ben buradayım diyecektim. Yürekle, cesaretle siyaset ifade edilmez. Siyaset nezaket ve akılla ifade edilir. Yürek ve cesaret arıyorsanız o yürek bende olduğu kadar bunların hiçbirinde yok. Bu yalancılara dolancılara inanmayın. Bugüne kadar sizin inançlarınızı, değerlerinizi sömürdüler ve dilleri, üslupları bu. Benim siyaset dilimi ve vaatlerimi eleştirebilirsin ama kullandığın dile dikkat edeceksin” diye konuştu.

MECLİS KARARI ALMADAN BELEDİYE BİNASINI YIKTIRDI

Elazığ’ın AKP’li Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım, yeni belediye binası yapmak için mevcut belediye binasını meclis kararı olmamasına rağmen bir buçuk yıl önce yıktırmıştı. Ancak maliyetlerin yüksek olmasından dolayı yeni belediye binası yapılamadı. Palu Belediyesi çalışmalarını, hayırseverlerin katkılarıyla yaptırılan ilçedeki taziye evinde sürdürüyor. Belediye çalışanları, AKP’nin Elazığ’da en fazla oy aldığı ilçelerden olan Palu’da, taziye evinde hizmet veriyor.

Seçim yaklaştıkça AKP’liler seviyeyi düşürüyor: Ulan size kalmamış

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!