Pertek’teki cinsel istismar davası ertelendi

featured

Dersim’in Pertek ilçesinde birden fazla mağdurun, sanığın ve suça sürüklenen çocuğun olduğu nitelikli cinsel istismar olayının duruşması dün görüldü.

Orhan Kurul/Dersim

Dersim’in Pertek ilçesinde birden fazla mağdurun, sanığın ve suça sürüklenen çocuğun olduğu nitelikli cinsel istismar olayının, bir mağdur ve 18 yaşından büyük iki sanık yönünden tefrik edilen dosyasının ilk duruşması önceki gün Tunceli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Sanıkların ve iki tanığın dinlendiği duruşmada tutuklu sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilirken duruşma 8 Aralık tarihine ertelendi. Olay tarihinde yaşı 13 olan mağdurun dinlenilmesi için ise bir sonraki duruşmaya SEGBİS yöntemiyle katılmasına karar verildi. 

Ne olmuştu? 

Dersim’in Pertek ilçesinde birden fazla kız çocuğunun cinsel istismara maruz bırakıldığı 2022 yılının Mart ayında ortaya çıkmıştı. 
Olaya dair yaşları 18’in altında olan 5 kişi “suça sürüklenen çocuk” sıfatıyla, yaşları 18 ile 23 arasında değişen 3 kişi de şüpheli sıfatıyla gözaltında alınmıştı. İfadeler sonrasında şüpheli ve suça sürüklenen çocuklar tutuklanmış, bir süre sonra şüphelilerden D.G. dışındaki diğer isimler ise serbest bırakılmıştı.

Pertek’teki cinsel istismar davası ertelendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!