Ovacık Vadisi’nde Komedi Rüzgârı; “Oy’una Geldik!”

featured

Başkan Sarıgül, “Ovacık İlçesini bir film ve sanat platosu haline getirmeyi” hedeflediklerini ifade etti.

Mehmet Bidav

Ovacık Belediyesi’nin yapımcılığını üstlendiği ve Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve Yönetmen Kazım Öz’ün senaryosunu yazdığı, Ovacık ilçesinde geçen ve politik mizah içerikli “Oyuna Geldik” filminin çekimleri devam ediyor.

Filmin tanıtımı ile ilgili bilgi veren Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “Ovacık İlçesini bir film ve sanat platosu haline getirmeyi” hedeflediklerini ifade ederek, herkesin katılımının önemini vurguladı. Sarıgül, “böyle bir çalışmanın Dersim’in doğasının, tanınmasına ve korunmasına büyük katkı sunacaktır” dedi.

Oyuncu İlyas Selman, Dersim’de olmanın memnuniyetini dile getirirken müzisyen Umut Mercan’la bağlama eşliğinde şiirler ve türküler söyledi.

Filmin yönetmenliğini Kazım Öz yaparken, uygulayıcı yapımcı olarak Şirvan Yılmaz Kırtel yer almaktadır.

İlyas Selman, Ömür Arpacı, Kanbolat Görkem, Volga Sorgu, Küzey Yücehan Sevgican, Levent İdem, Evin Örnek, Zeynep Elçin Özdemir, Rugeç Kırıcı, Ulaş Kaya, Nihat Öz, İhsan Güvercin, Yusuf Elçi, Orhan Aydın, Gülşah İdem, Elif Karaçar, Erdal Ayna, Sinan Kandemir, Veysel Kızıl, Berkay Kuhak, Kemal Orgun gibi oyuncaların içinde yer aldığı film, Ovacık ilçesinde belediye başkanı adayı olan Hıdır’ın belediye seçimlerini kazanmak uğruna yaşadığı trajikomik olayları konu alıyor.

Filmin çekimler Ovacık, Pertek ve Elazığ’da devam ediyor.

Ovacık Vadisi’nde Komedi Rüzgârı; “Oy’una Geldik!”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!