Munzur’da kaybolan son genç de bulundu

featured

23 gün önce Diyarbakır’dan Dersim’in Ovacık ilçesine gezmeye gelen ve Ovacık karayolunun 40. kilometresinde direksiyon hakimiyetini kaybederek Munzur’a düşen gençlerden sonuncusu olan Azad Demiral bulundu

HABER MERKEZİ – 23 gün önce Diyarbakır’dan Dersim’in Ovacık ilçesine gezmeye gelen ve Ovacık karayolunun 40. kilometresinde direksiyon hakimiyetini kaybederek Munzur’a düşen aracın içinde bulunan, üç geçten ikisi Mehmetcan Demiral [22] ve Baran Aslantaş[21] arama kurtarma faaliyetlerinin 19. ve 16. günlerinde bulunmuştu. Azad Demiral için devam eden arama kurtarma faaliyetlerinin 23. gününde Demiral’ın cansız bedeni, sabah saatlerinde Dersim’in Mavi Köprü mevkiinde Munzur Arama Kurtarma Derneği [MUDAK] tarafından bulunarak otopsi için Tunceli Devlet Hastahanesi morguna sevk edilmek üzere sağlık ekiplerine teslim edildi.

WhatsApp Image 2023-05-13 at 09.35.00 (1)

TUNCELİ VALİLİĞİNDEN AÇIKLAM

​​​Tunceli Valiliği kayıp üçüncü gencin bulunmasının ardından, yazılı açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi;

“21.04.2023 günü, Tunceli Ovacık Karayolu üzerinde içerisinde 3 kişinin bulunduğu bir araç Munzur çayına uçmuş, kazanın meydana geldiği tarihten bu yana su üzerinde, kıyı hattı boyunca ve havadan (İHA, helikopter) arama kurtarma çalışmaları yaklaşık 1000 kişilik ekip ile 23 gündür devam etmektedir. Arama kurtarma çalışmalarının 16.günü olan 06.05.2023 günü kayıp olan gençlerimizden birinin cansız bedeni olay bölgesinden yaklaşık 39 km uzakta bulunmuş, yine arama kurtarma çalışmalarının 19.günü olan 09.05.2023 günü kayıp olan vatandaşlarımızdan birinin daha cansız bedeni olay bölgesinden yaklaşık 19 km uzakta bulunarak sudan çıkarılmıştır. Bugün devam eden çalışmalar neticesinde, kayıp olan vatadaşlarımızdan üçüncüsü de olay bölgesinden yaklaşık 41 km uzakta bulunarak sudan çıkarılmış, otopsi işlemi için Tunceli Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Gençlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.
Ayrıca 23 gündür aralıksız devam eden arama kurtarma çalışmlarında görev alan tüm ekiplerimize ve gönüllülerimize üstün gayretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

WhatsApp Image 2023-05-13 at 09.35.00
Munzur’da kaybolan son genç de bulundu

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!