Munzur Dağları Zirvesinde Zirve Hazırlığı

Dünya, Avrupa ve Türkiye’de toplam 14 şampiyonluğu olan milli sporcu Erivan Barut, 1800 rakımda ağaçların yeşil, sarı ve kızılın tonlarını taşıdığı ormanda doyumsuz manzara eşliğinde antrenörüyle birlikte antrenman yaparak Portekiz’de yapılacak olan dünya şampiyonasında altın madalya kazanarak şampiyonluklarına yenisini eklemeyi hedefliyor.


Tunceli merkeze bağlı Batman köyünde annesi ve kız kardeşleriyle yaşayan Erivan Barut, hiperaktifliğinden kaynaklı 2016 yılında Kick Boks kursuna yazıldı. Kendisinde başarıyı ve yeteneği sezen antrenör Gürsel Tayam, Erivan’la daha çok ilgilenip onu turnuvalara hazırladı. Gece gündüz spor yapıp şampiyonluklar için ter döken Barut, boks, kick boks ve muaythai branşlarında dereceler aldı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği okurken 2022 Japonya k1 World Krush, 2022 U-22 Boks Avrupa, 2023 WAKO PRO World Title, 2022 Muaythai Avrupa, 2022 Türkiye Boks, X2 Kickboks Dünya Kupası, Uluslararası Özbekistan Kickboks, x4 Türkiye Kickboks, X2 Muaythai Avrupa Kupası, Üniversitelerarası Türkiye Boks, Ünilig Dünya Boks , Profesyonel İspanya Muaythai, Profesyonel Türkiye K1 turnuvalarında toplamda 14 şampiyonluğu elde etti.

Her girdiği müsabakalarda rakiplerini nakavt ederek altın madalyaları kazandığı için arkadaşları ve kent sakinleri tarafından ‘altın avcısı’ olarak adlandırılan milli sporcu Erivan Barut, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi eğitim kurumlarının beden eğitimi alanında öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla memleketi Tunceli’nin Pülümür ilçesine sözleşmeli öğretmen olarak atandı.

RENK CÜMBÜŞÜNDE DÜNYA KUPASI İÇİN ENERJİ TOPLUYOR

Pülümür ilçesine bağlı Salördek köyünde bulunan ormanlarda bulunan kavak, meşe, çınar ve ardıç ağaçlarının yaprakları, sonbaharla birlikte sarı ve kızıl renklere dönüşmeye başladı. Milli sporcu Erivan Barut, kapalı alanda spor yapmak yerine doğaya olan sevgisiyle antrenmanlarını 2 bin rakımlı renk cümbüşüne dönen ormanda ve dağlık alanda milli takım antrenörü Gürsel Tayam’ın gözetiminde yapıyor. Dünya şampiyonluğu hedefi için zorlu arazi şartlarında azimle çalışmalarını sürdüren Barut, sararan ağaçların arasında koşarak, kızıl bürünen tepelere çıkarak hocasının tuttuğu lapalara tekme ile yumruk atarak güç topluyor ve 17 Kasım tarihinde Portekiz’de düzenenecek olan Kick Bok Dünya Şampiyonası’nda birincilik kürsüsüne çıkmayı hedefliyor.

‘RENK CÜMBÜŞÜNDE SPOR YAPMAK ÇOK GÜZEL’

Erivan Barut, doğada spor yapmanın önemine değinerek “ Yaklaşık 7 yıl önce kick boks sporuyla tanıştım. Çok kısa sürede Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonlukları elde ettim. 3 branşta da milli sporcuyum. Boks branşında Dünya Üniversiteler arası şampiyonluğum, U22 Avrupa Şampiyonluğum bulunmakta. Kick Boks branşında defalarca kez Türkiye şampiyonu oldum.

Dünya kupası şampiyonluğumda var ve Türkiye’de ilk defa düzenlenen Vako Pro Dünya unvan kemer maçında ülkemize altın kemer kazandırdım. Muaythai branşında da Avrupa şampiyonluğum bulunmakta. Şuanda da sonbaharda çok güzel olan Salördek ormanında Dünya Şampiyonası öncesi güzel bir koşu ve lapa antremanımızı yaptık.

Bu ormanda sonbaharın gelmesiyle beraber çok güzel bir renk cümbüşü oluştu. Yaklaşık 2 bin rakımda bugün antrenmanımızı yaptık ve bu şekilde dünya şampiyonasına hazırlanıyoruz, her şey çok güzel gidiyor. Ülkemi ve ilimi dünya şampiyonasında milli takım sporcusu olarak temsil edeceğim.

17 Kasım’da Portekiz’de düzenlenecek olan Kick Boks Dünya şampiyonasında ülkemi en iyi şekilde temsil edip, bayrağımızı göklere çıkarıp, İstiklal marşımızı okutmak umarım nasip olur” dedi.

Erivan’a doğada lapa antrenmanı gerçekleştiren antrenörü Gürsel Tayam,“ Erivan kızımızla 7 yıldır antrenman yapmaktayız.

Erivan bu süre içerisinde kick boks, boks ve Muaythai branşlarında Dünya, Avrupa ve Türkiye’de bir çok başarı elde etti. Bu ayın 17’sinde Portekiz’de yapılacak olan Kick Boks Dünya Şampiyonası’nda ilimizi ve ülkemizi temsil edecektir. Erivan kızımız birinciliği ilimize ve ülkemize getireceğine inanıyorum. Bugünde bir değişiklik olsun diye doğada bu güzel renklerin içerisinde bir antrenman yapalım dedik. 2 bin rakımlı oksijeni bol alanda spor yapmak çok farklı” diye konuştu.

Munzur Dağları Zirvesinde Zirve Hazırlığı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!