Munzur Çayı’na otomobilleriyle düşen 3 genç görüş mesafesi olmayan suda aranıyor

featured

Munzur Çayı’na düşen otomobildeki kayıp 3 genç için aramalar, 10’uncu gününde de sağanak yağıştan dolayı suda görüş mesafesinin olmadığı 60 kilometrelik alanda devam ediyor.

Serhat Ozan YILDIRIM/DERSİM 

Bayram tatilini fırsat bilerek Diyarbakır’dan gelip Dersim’in doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Ovacık ilçesindeki ‘Munzur Gözeleri’ni görmek isteyen Mehmetcan Demiral (22), Baran Aslantaş (22) ve Azad Demiral‘ın (21) içinde bulunduğu otomobil, 21 Nisan’da Tunceli-Ovacık kara yolunun 40’ıncı kilometresindeki Aşağı Torunoba mevkisinde, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle, debisi yüksek Munzur Çayı‘na uçtu. Otomobildeki 3 kişi, suda kayboldu. Gençler için AFAD, UMKE, Diyarbakır, Bingöl, Şanlıurfa, Afyonkarahisar, Ankara, İstanbul, Van, Erzurum ve Adana’dan Jandarma Su Altı Arama Kurtarma (JAK) timleri, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK), Elazığ ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Amirliği, İl Emniyet Müdürlüğü, Ankara, İstanbul, Mersin, Diyarbakır Büyükşehir ve Tunceli Belediyesi, Munzur Arama Kurtarma (MUDAK), ANDA Arama Kurtarma Derneği, Turkuaz Arama Kurtarma, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi, Milli Eğitim Arama ve Kurtarma ve farklı kurumlardan oluşan 1200 kişilik ekiple başlatılan arama çalışmaları 10’uncu gününde devam ediyor. 

GÖRÜŞ MESAFESİ SIFIRA DÜŞTÜ

Meteoroloji 13’üncü Bölge Müdürlüğü’nün sağanak uyarısında bulunduğu kentte, gece saatlerinde etkili olan yağış, Munzur Çayı’nın ile Pülümür Çayı’nın bulanık ve kirli akmasına sebep olurken, görüş mesafesinin sıfıra düştüğü suda ekipler çalışmalarını sürdürdü. Botlar yardımıyla çay ve baraj gölüne açılan ekipler, su altında sondalama tekniğiyle inceleme yapıyor. Bazı ekiplerle de Munzur Çayı’nın kıyı kesimlerini kontrol ederek kayıp 3 genci bulmaya çalışıyor. Jandarmaya ait Skorsky tipi bir helikopter ile emniyet müdürlüğüne ait dronlarda havadan destek veriyor. 1200 kişinin katıldığı arama çalışmalarında şu ana kadar çaya düşen otomobilin kaporta parçaları ile gençlere ait mont ve ayakkabı bulunurken, 3 gence henüz ulaşılamadı.

Munzur Çayı’na otomobilleriyle düşen 3 genç görüş mesafesi olmayan suda aranıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!