Meral Akşener: Seçimler 14 Mayıs’a yetişmez

featured

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, deprem bölgesi Gaziantep’te incelemelerde bulunduğu gezisi sonrası seçimler üzerine de açıklama yaptı ve seçimlerin 14 Mayıs’a yetişmeyeceğini söyledi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener ile birlikte depremde yıkım yaşayan Gazitantep’e giden gazeteci Murat Yetkin, Meral Akşener ile deprem sonrası seçim tarihi üzerine konuştu. Murat Yetkin, Meral Akşener’in kendisine “14 Mayıs’a yetişeceğini sanmıyorum. Ama 18 Haziran’a kalacağını sanıyorum” dediğini yazdı.

Akşener  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı OHAL kararının seçimleri etkileyip etkilemeyeceğine yönelik soruya memnun olmayan bir ifadeyle yanıt verdi.

Murat Yetkmin, Anayasanın 78. maddesi savaş sebebiyle seçimlerin yapılmasına imkan görmezse, TBMM’nin seçimlerin bir yıl ertelenmesine karar verebileceğini belirterek  Meral Akşener’in bu yönde bir karar çıkacağına ihtimal vermediğini yazdı. Yetkin’in aktardığına göre Akşener, “Biz siyasiler seçimin yapılması için üzerimize düşeni yapmak zorundayız'” diye konuştu. 

Meral Akşener: Seçimler 14 Mayıs’a yetişmez

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!