Kayyum Belediyesi yurttaşı çileden çıkardı  

featured

Kayyum yönetimindeki Siirt Belediyesi’nin başlattığı yol yapım çalışmasının bitmek bilmemesi yurttaşları çileden çıkardı. Toz duman içinde kaldıklarını söyleyen yurttaşlar, soruna çözüm bekliyor.

Metin Yoksu/Siirt 

Siirt Belediyesi’nin Yeni Mahalle, Bahçelievler, Millet Bahçesi mevkii ve hastane civarında yaklaşık bir ay önce başlattığı yol yapım çalışmaları devam ediyor. Kentin dört bir yanında eş zamanlı çalışmalar yapıldığından birçok sokak ve caddede trafik yoğunluğu başladı. Çalışmaların uzun sürmesi ve sulamanın da yapılmaması yurttaşların tepkisine neden oldu. Özellikle Gaffar Okkan Caddesi’nde bulunan kasisler araç sürücülerine zor anlar yaşattı. Yurttaşlar duruma tepki göstererek yolların düzeltilmesini talep etti. 

“Belediye sulama bile yapmıyor”  

Yirmi gündür dükkanının önünü hortumla sulamak zorunda kaldığını dile getiren esnaflardan Halil Gül, “Yaklaşık yirmi gündür bu yol böyle. Yukarıda bir çalışma başlattılar. Ama buraya ne zaman gelir bilmiyorum. Asfalt olsa yol erken biterdi. Şu şekilde belediye hizmetlerinden memnun değiliz. Toz duman içinde burada oturamıyoruz. Belediyenin yapamadığını biz yapıyoruz. Burayı sulayarak! Bir an önce buranın yapılmasını istiyoruz. Yol çalışması diye bozdular. Sabah su gelirse burayı sularız ama su kesilirse toz duman içinde kalıyoruz. Bazı günler su hiç gelmiyor. Belediye günde en az iki üç defa sulama yapsa toz olmaz en azından.” diyerek tepkisini dile getirdi. 

“Yarısı asfalt yarısı parke” 

Çalışma yapılan alanlarda taksicilik yapan Selahattin Açıkgöz adlı yurttaş ise “Burası önceden asfalttı. Şimdi ise parke taşı yapıyorlar. İki üç günde bir su geliyor. Sulama yapamıyoruz. Toz toprak içindeyiz. Yeni Mahalle’de bir cadde var yarısı asfalt yarısı parke taşı bu nasıl bir mantık? 15 günden fazla bu şekildedir. Bütün yollarda yüksek kasisler var. Gelen her araba altını vuruyor. Üç dört gün önce Vali de buradan geçti. Onun arabası da altını vurdu. Sağ olsun bir şey demedi. Transit geçti gitti. Hizmetlerden yüzde eli memnunuz işte şurada çöpler üç gündür duruyor” diyerek kentteki durumu özetledi.

Kayyum Belediyesi yurttaşı çileden çıkardı  

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!