İYİ Parti İstanbul il binasına silahlı saldırı

featured

HABER MERKEZİ – Zeytinburnu’da bulunan İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına yoldan geçen bir araçtan silahla ateş açıldı. Parti görevlilerinin durumu polise bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis inceleme başlattı.

İstanbul Valiliğin’den yapılan açıklamada “Bugün saat 11.00 sıralarında İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı görevlilerince Zeytinburnu ilçesinde bulunan İl Başkanlığı binasına mermi isabeti olduğu ihbar edilmiştir. Yapılan ihbar üzerine; ivedilikle İl Emniyet Müdürlüğü uzman ekipleri olay yerine sevk edilerek, inceleme çalışmaları başlatılmıştır. Elde edilen ilk tespitlere göre, İl Başkanlığı binası ile yanındaki iş merkezi binasına mermi isabeti olduğu tespit edilmiştir. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır” denildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il binası önüne gidip açıklama yaptı. Açıklamaya İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da  katıldı.

Akşener açıklamasında şunları kaydetti: 

“Aziz milletim size sesleniyorum. Bu ucube sistemin devamı halinde bugün bize yarın size. Meral Akşener’i korkutacak adam anasından doğmadı. Allah’tan başka bir kişiden korkuyorsam eğer Allah beni kahretsin. Korkmuyorum Recep Bey. Ama sen Cumhurbaşkanısın. Bu ülkenin tüm kadınlarının, tüm erkeklerinin, tüm gençlerinin, tüm çocuklarının; namusunun, şerefinin, can güvenliğinin, mal güvenliğinin korunmasından mesulsün.

Evim basıldı, beraat ettiler. Lince uğradım, beraat ettiler. Biliyorum ki mahkemelerin, polislerin bunu yakalayamayacak. Bunların faillerini yakalayamayacak. Torunuma iftira attılar, beraat ettiler. Bu ucube sistemi, bu yargı sistemini, bunu sürdüremezsiniz. Bugün bize yarın size. Evlatlarınız tehdit altında. 14 Mayıs’ta sandığa gideceksiniz. Helal oylarınızla, bu ucube, bu çirkin, bu pis, bu iğrenç sistemi değiştireceksiniz. Yanımda Ekrem Başkan duruyor. Seçimini iptal ettiler. Ne yaptınız? 13 bin 500 farkı 805 bin farka çevirdiniz.

“Kadınlar, size sesleniyorum. Bir erkek siyasetçiye yapılamayan her türlü hakaret, pislik, iğrençlik, iftira bana yapıldı. Kadın olduğum için. Siyasette var olan bir kadına bunlar yapılabiliyorsa sizin çocuklarınıza, kızlarınıza neler yapılmıyor hep birlikte görüyoruz. Bu zulmün, iğrençliğin, hukuksuzluğun bitmesini istiyorsanız 14 Mayıs’ta bu kadına oy vereceksiniz, Kılıçdaroğlu’na oy vereceksiniz. Tecavüzün serbest kaldığı, tacizin serbest kaldığı bu ucube sistemi biz değiştireceğiz.

Recep Bey sana sesleniyorum. Devri iktidarında yaşamadığım şey kalmadı. Ama bugünler geçecek. 15 Mayıs sabahı inşallah bir güneş doğacak. Bütün bu ucube sistemin getirdiği pislikler, iğrençlikler, haksızlıklar, hakaretler, iftiralar geçecek gidecek. Ben buna inanıyorum. Sinirin çok bozulmuş. Bir buçuk ay kaldı, gideceğini yeni anladın. Etrafındaki yalaka tayfasına bağırmak yerine bize bağırmayı tercih ediyorsun. Ama bundan kaçış yok. Benim tavsiyem samimiyetle söylüyorum, papatya çayı içmendir. Onun yanında bir şey daha tavsiye edeceğim ama ona daha çok kızacaksın. Yanına bir de melisa çayı ekle, harika olur.”

Fotoğraf: Twitter 

İYİ Parti İstanbul il binasına silahlı saldırı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!