İşte Türk-İş’in asgari ücret teklifi

featured

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret komisyonunun üçüncü toplantısının ardından yaptığı açıklamada “Resmi teklifimiz 9 bin TL’dir” dedi.

2023 yılında geçerli olacak asgari ücret rakamını belirlemek üzere toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun üçüncü toplantısı sona erdi.

Toplantı sonrası Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Teklifimizi bakan beye ve komisyona ilettik. Bizim resmi teklifimiz 9 bin TL” dedi. Yeni asgari ücretin teklif ettikleri 9 bin TL’nin altında kalması durumunda masada olmayacaklarını vurgulayan Atalay, “Verirlerse imzalarız, vermezlerse işin içinde olmayız” diye konuştu.

KAVLAK: ARZUMUZ ÜÇLÜ MUTABAKAT

Bugün başlayan üçüncü görüşmeler öncesi açıklama yapan Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçiyi temsil eden Türk-İş’in Genel Sekreteri Pevrul Kavlak insanların umutla yeni rakamı beklediğini belirterek, “İnşallah onların umutlarını boşa çıkartmayacak bir rakam üzerinde uzlaşırız, üçlü mutabakat şeklinde imzalarız. Arzumuz bu yönde” demişti.

KAVLAK ‘GEREKİRSE MEYDANLARA ÇAĞIRIRIZ’ DEMİŞTİ

Kavlak haftasonuna denk gelen bir önceki açıklamasında ise sert konuşmuş “Ben artık o TÜİK rakamlarıyla masaya oturmam. O rakamlarla pazarlık yapmam. Gerekirse sizi meydanlara çağıracağız” ifadelerine yer vermişti.

İşte Türk-İş’in asgari ücret teklifi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!