HDP’li Zeynel Özen’in yurt dışına çıkışı engellendi

HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen vatandaşı olduğu İsveç’e gitmek üzere İstanbul Havalimanı’na geldiğinde hakkında yurt dışına çıkma yasağı çıkartıldığını öğrendi.

Seyahati engellenen HDP‘li vekil Zeynel Özen kendisine herhangi bir tebligat gelmediğini, kararın mahkeme karar değil, İçişleri Bakanlığı‘nın verdiği bir kararı olduğunu söyledi.  Zeynel Özen çalışma alanı yurt dışı olan bir milletvekili hatırlatarak kararın akılla mantıkla bağdaşmadığını vurguladı.  

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu katip üyesi ve AB-TR Karma Parlamento üyesi olması nedeni ile sık sık yurt dışı seyahati yapan HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen, kararın hukuksuzluğunu anlatan bir sosyal medya paylaşımı yaptı. Özen paylaşımına karar metni fotoğrafını da ekledi. 

İsveç vatandaşlığı olduğu halde kendisine yasak uygulandığını vurgulayan Özen, “Herhangi bir mahkeme kararı olmadan tamamen keyfi ve intikamcı bu uygulama asla bir hukuk devletiyle bağdaşmamaktadır. Bu yasak derhal kaldırılmalıdır!!!” dedi. 

HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen, İsveç’e gitmek üzere İstanbul Havalimanı’na gittiğinde hakkında yurt dışı çıkış yasağı olduğunu öğrendi.

Hakkındaki karara ilişkin Twitter hesabından duyuruda bulunan Özen, şu ifadeleri kullandı: 

Bugün İstanbul Havalimanı’ndan vatandaşı olduğum 35 yıldır yaşadığım İsveç’e aile ziyareti için gitmek üzereyken havalimanında İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla şahsıma yurt dışına çıkış yasağı getirildiği açıklandı.

Parlamentoda aktif yasama faaliyetlerinde bulunan bir milletvekiline öncesinde herhangi bir tebligatta bulunmadan ve herhangi bir mahkeme kararı olmadan tamamen keyfi ve intikamcı bu uygulama asla bir hukuk devletiyle bağdaşmamaktadır. Bu yasak derhal kaldırılmalıdır!!!

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Katip Üyesine ve AB-TR Karma Parlamento üyesine olarak, yurt dışı çalışma alanı olan bir parlamenter olarak şahsıma verilen böylesi bir yasağın akıl ve mantıkla açıklanabilir hiçbir yanı olamaz.

https://x.com/zeynelozenhdp/status/1607028849707208706?s=20
HDP’li Zeynel Özen’in yurt dışına çıkışı engellendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!