Gazeteci Cem Emir, mezarı başında anıldı

Gazeteci Cem Emir, mezarı başında anıldı

Van’da meydana gelen depremde, kaldığı otelde yaşamını yitiren DHA Muhabiri Cem Emir (26), ölümünün 12inci yılında ailesi, meslektaşları ve köylüleri tarafından memleketi Tunceli’de mezarı başında anıldı.

Van’da 9 Kasım 2011’de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde DHA’nın Van Muhabiri Sebahattin Yılmaz ile Diyarbakır Muhabiri Cem Emir, Bayram Oteli’nin enkazı altında kalarak yaşamını yitirdi. Cem Emir, ölümünün 12’inci yıl dönümünde Dersim’in Hozat ilçesi Çığırlı köyündeki mezarı başında ailesi, meslektaşları ve köylüleri tarafından anıldı. Emir’in mezarına karanfil bırakılarak, mumlar yakılırken, meslektaşları kameralarını Emir’in mezarına bıraktı.

‘ABİM MESLEK HAYATINDA BAŞARILI VE İLKELİYDİ’

Cem Emir’in kız kardeşi Sinem Emir, abisinin başarılı ve ilkeli bir gazeteci olduğunu belirterek, “Cem ağabeyim, 12 yıldır aramızda yok. Çok acı bir olay sonucu ağabeyimi kaybettik. Bizim için sadece bir ağabey değildi, yol göstericiydi, öğretmendi. Kısa ömrüne çok şey sığdırmış bir insandı. Meslek hayatında çok başarılı olmasının yanında çok ilkeli ve dürüst bir insandı. O bizde çok büyük izler bıraktı. Onu hiçbir zaman unutmuyoruz, her zaman kalbimizde. Onunla birlikte adalet mücadelemizi verdik. Ağır ceza dosyamız kesinleşti artık. Bununla beraber Van’da müteahhit, fen işleri müdürüne yönelik davalar açıldı, dava da devam ediyor Bayram Oteli sebebiyle. Biz aile olarak üzerimize düşen adalet mücadelesini verdik. Biz dedik ki, başka acılar olmasın. Ama yakın zamanda tekrardan milyonlarca insan göçük altına kaldı. Onların acılarını da paylaşıyoruz. Dolayısıyla çok zor bir süreç, hem sevdiğiniz insanı kaybedip hem adalet mücadelesine girmek. Cem unutmayacak hiçbir zaman. Çok ilkeli, dürüst, farklı bir insandı. O yüzden onun yeri bizde hep farklı olacak. Sizler de çok onurlu bir mesleğiniz var. Burada olduğunuz için, bizimle beraber olduğunuz için aile olarak çok teşekkür ediyoruz” dedi.

‘HER DEPREMDE AYNI ACI’

Baba Mehmet Ali Emir, “ Her deprem olduğunda aynı acıyı hissediyoruz. Oğlumu ihmal sonucunda kaybettim ama her depremde ihmaller yine canlar alıyor. En son depremde milyonlarca insan enkaz altında kalarak can verdi. Kimse onları kurtarmaya ilk günlerde gidemedi. Yıllar geçiyor, acılar değişmiyor” şeklinde konuştu.

‘İYİKİ ÖYLE BİR ABİNİN KARDEŞİYİM’

Cem Emir’in kız kardeşi Bilge Emir ise Cem Emir’i rahmetle anarak şöyle konuştu:

“ Ben iyiki öyle bir abinin kardeşiyim. Onu çok seviyordum. Her gün öyle başarılı dürüst bir gazetecinin kardeşi olduğum için gurur duyuyorum. Abimi ve depremde hayatını kaybeden her canı rahmetle anıyorum’

Gazeteci Cem Emir, mezarı başında anıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!