FEDAŞ’a sinirlendi: Evini benzin dökerek yakmak istedi

featured

Dersim’de FEDAŞ işçilerinin maaş iyileştirilmesi için başlattığı grev 55 gündür devam ediyor. Kentte elektrik kesilmesine isyan eden bir vatandaş, evin önündeki yolu ateş yakarak kapattı. Evini benzinle ateşe vermekten ise grevde olan işçilerin arızayı çözüme kavuşturması ve kendisi ikna etmesiyle vazgeçti.

Dersim’de maaşlarının iyileştirilmesi ve çalışma koşullarının düzeltilmesi amacıyla eylem başlatan eylem 55 gündür devam ediyor. Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. bünyesinde çalışan işçilerle şirket arasında henüz bir anlaşmaya varılamazken kentte elektrik kesintileri vatandaşları bezdirdi.
Akşam saatlerinde kenttin bazı mahallerinde elektrik kesintisi yaşandı. Elektrik kesintisine ve şirketin telefonlara cevap vermeyerek sorunu çözememesine tepki gösteren bir vatandaş, kapının önündeki yola odunlar dökerek yaktı.


Olayın ardından bölgeye itfaiye, polis, sağlık ekipleri ve TOMA sevk edildi. Evin önünde yanan odunları ekipler söndürürken, ev sahibi bu sefer de benzinle evi yakmak istedi.
Bölgeye gelen grevdeki enerji şirketi çalışanları grevde olmasına rağmen arızaya müdahale etti. Daha sonra vatandaşı ikna etti. Elektrik şirketine isyan vatandaş ise sakinleşerek evi yakmaktan vazgeçti.

FEDAŞ’a sinirlendi: Evini benzin dökerek yakmak istedi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!