Erzincan’dan yine köpek katliamı görüntüleri geldi

featured

Erzincanlı hayvanseverler onlarca köpek cesedinin poşetlere konularak atılığını görerek çektiğikleri görüntüleri sosyal medya paylaştı.  Barınaktaki hayvan katilamını gözler önüne seren görüntülerde köpek cesetlerinin çoğunun yavru köpeklere ait olduğu görüldü. Hayvanseverler daha sonra hayvan barınağında aç bırakılan çoğu yavru çok sayıda köpeğin görüntülerini paylaştı. 

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Erzincan Belediyesi’ne ait bir hayvan barınağında çekildiği iddia edilen görüntülerin büyük tepki çekmesinin ardından Erzincan Valiliği’nden bir açıklama yapıldı. Soruşturma açıldığını duyuran Erzincan Valiliği açıklamasında “Bahse konu durum ile ilgili olarak gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmış olup, konu hassasiyetle takip edilmektedir” denildi. 

YARALI VE AÇ KÖPEKLER YÜREK YAKTI

Çok sayıda ölü köpeğin görüntüsünü çeken Erzincanlı hayvanseverler diğer taraftan barınaktaki hayvanların aç bırakıldığını, aralarında yaralı yavru hayvanların bulunduğunu ve tedavi görmediklerini söylediler. Ara ara besleme yaparak hayvanları hayatta tutmaya çalıştıkların belirten hayvanseverlerden bir tanesi köpek katliamını görüntülediklere yere “Burası köpek mezbahası” diyerek tepkisini diye getirdi.

ERZİNCAN’DAKİ KATLİAM İLK DEĞİL

Geçen yıl da bir vatandaş Erzincan’da şehir çöplüğündeki hayvanları beslemeye gittiğinde tesadüfen MHP’li Erzincan Belediyesi’ne ait hayvan ambulansının çöplüğe çok sayıda poşet bıraktığını görerek görüntülemişti. Olayın duyulmasının ardından barınağa akın eden hayvan severler, barınağa teslim ettikleri köpeklerin cesetlerini, çöplüğe atılan poşetler içinde olduğunu tespit etmişlerdi. Vatandaşlar hayvan katliamı ile ilgili suç duyurusunda bulunmuştu. 

Nisan ÖZEN- MUNZUR PRESS

Erzincan’dan yine köpek katliamı görüntüleri geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!