Emeklilere 5 Bin TL Ödeme Başladı

featured

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, çalışmayan emeklilere yapılacak olan 5 bin liralık ödemelerin başlanacağını duyurdu.

Ödemeler, SSK kapsamında aylık alanlardan aylık ödeme günü 17, 18, 19 olanlar için 11 Kasım, 20, 21, 22 olanlara 12 Kasım, 23, 24, 25, 26 olanlara 13 Kasım, Bağkur ve Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlara ise 14 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla sadece çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus 5 bin TL ikramiye verilmesini öngören yasa maddesi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmişti.

Ancak sadece çalışmayan emeklilere verilecek olması nedeniyle tartışmalı bir konu haline gelen ikramiye, ‘dul ve yetim aylığı’ alanlara ise kısmi olarak ödenecek.

“Dul aylığı” alan ve çocuğu olmayanların yüzde 75, çocuğu olanların yüzde 50, “yetim aylığı” alanların ise yüzde 25 oranında ikramiyeden faydalanması bekleniyor.

Bu doğrultuda, çocuklu ve ‘dul aylığı’ alan yurttaşların ödemeleri 2500 TL, ‘yetim aylığı’ alanların ödemelerinin ise 1250 TL’de kalacağı belirtiliyor.

Emeklilere 5 Bin TL Ödeme Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!