Aylardır taziye evini kullanan belediye başkanına tepki

featured

Elazığ’ın AKP’li Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım, yeni belediye binası yapmak için mevcut olan belediye binasını meclis kararı olmamasına rağmen 8 ay önce yıktırdı. Ancak 8 ay geçmesine rağmen belediye binasının yapılmaması sonucunda Palu Belediyesi çalışmalarını ilçede bulunan taziye evinde sürdürmek zorunda kaldı. Palu Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Bekir Aydemir, ”Vatandaşın yaptığı üç katlı taziye evinin iki katı belediye tarafından işgal edilmiş. Taziye evi, belediyenin tahsilat işleri için de kullanılıyor. Vatandaşlar bu durumdan rahatsız, şikayetçi olanlar konuşuyor ama maalesef bir çözüm de bulunamadı” dedi.

AKP’li Palu Belediyesi’ne alınacak 5 işçi alımı için işçilerin kendilerine yakın isimlerin alınacağına dair iddialara ilişkin konuşan ve “Beş kişi için adam mı vuralım? Millet dünyayı yiyor, biz 5 kişi işe alıyoruz, çok mu görüyorlar?” diyen AKP’li Belediye Başkanı Bekir Yıldırım’ın meclis kararı olmadan belediye binasını yıktırdığı öne sürüldü.

“MECLİS KARARI ALINMADAN BELEDİYE BİNASI YIKILDI”

Palu Belediyesi binasının 8 ay önce belediye meclisi kararı olmaksızın belediye başkanı tarafından yıktırıldığın belirten Palu Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Bekir Aydemir, “Şu anda bir belediye binamız yok, belediye işleri ilçede bulunan bir taziye evi binasında yürütülüyor. Ben bağımsız bir meclis üyesiyim bize kimse belediye binasının yıkımı konusunda danışmadı. Zaten belediyenin hiçbir işinde bizlere danışılmıyor, sorulmuyor. Belediye yönetimi belediye binası için yıkım kararı almış biz de meclis toplantısında binanın sağlam olduğunu ve yeni yapılacak olan belediye binası için belediyenin kaynağının olmadığını söyledik. Belediye yönetimi AK Partili meclis üyeleriyle yapmış olduğu toplantıda belediye binası için kredi çekmeden kaynak bulacaklarını söylemişler. Sonrasında ise belediye binasını yıktılar. Belediye meclisimize gelen sadece yanlış hatırlamıyorsam 1 milyon 700 bin TL kredi talebi gelmişti ancak mecliste onaylanmadı. Belediye binasının yıkımıyla ilgil ide mecliste çıkan herhangi bir karar yok. Belediye meclisinden karar alınmadan ilçe belediye binası maalesef yıkıldı” diye konuştu.

“ÜÇ KATLI TAZİYE EVİNİN İKİ KATI BELEDİYE TARAFINDAN İŞGAL EDİLMİŞ”

İlçede bulunan taziye evinin hayırseverler tarafından yapıldığını belirten Aydemir, “Palu’nun beş bin yıllık bir geçmişi var, böyle köklü bir ilçenin belediye binasının olmaması ve belediye çalışmalarının ilçenin taziye evinde yapılması yanlış bir iş. Bu durumu mecliste de dile getirdik, tartışmalar da oldu, karşı da çıktık ama maalesef Başkan bey ‘Biz yıkım işini yaparız’ dedi. İlçede bulunan taziye evinin hayırseverler tarafından yapıldığını belirten Aydemir, “Vatandaşın yaptığı üç katlı taziye evinin iki katı belediye tarafından işgal edilmiş. Taziye evi, belediyenin tahsilat işleri içinde kullanılıyor. Vatandaşlar bu durumdan rahatsız bu durumdan şikayetçi olanlar konuşuyor ama maalesef bir çözüm de bulunamadı.  Normalde 330 iş günü sonunda bitirilmesi gerekilen belediye binası hala yapılmadı. Geçen gün belediye binasının yapımına ilişkin son durumu sorduğumuzda belediye başkanı kendilerinin bir çalışması olduğunu ve yapacaklarını söyledi” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili aradığımız belediye başkanı  AKP’li Bekir Yıldırım, telefonlarımıza cevap vermedi.

Evren Demirdaş/Elazığ

Aylardır taziye evini kullanan belediye başkanına tepki

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!