Doğa mücadelesi veren kadınların hikayesi; Lafun Aykirisi

featured

Doğu Karadeniz bölgesinde doğa ve yaşamı hakkı mücadelesi veren dört farklı kadının hikayelerinden oluşan video-röportaj serisi Lafun Aykirisi yayında.

Bu seride, Artvin’de Neşe Karahan, İkizdere’de Ayşe Baş, Çamlıhemşin’de Rabia Özcan ve Fındıklı’da Melahat Ertaş yıllardır verdikleri mücadelede yaşadıklarını Eren Dağıstanlı’ya anlatıyor. Lafun Aykirisi, ekoloji mücadelesi içerisinde öne çıkan bu dört kadının yaşamlarına, mücadele deneyimlerine, mücadele içerisinde hayatlarının nasıl değiştiğine ve şu anda neler yaptıklarına odaklanıyor. 

Video-röportaj serisinde Eren Dağıstanlı’ya; Caner Odabaş, Dilan Şahinbaş, Ayşenur Kolivar, Hatice Hacısalihoğlu, Funda Başaran, Gamze Topuz, Selçuk Cem Ulutürk, Adem Güngör, Sıla Ertaş, Bülent Bekar, Şendoğan Yazıcı, Gökmen Turna ve Dursun Baş destek verdi. Seride, müzikleriyle Volkan Cebeci, Harun Topaloğlu, Selim Bölükbaşı yer alıyor. Aynca, Yeşil Artvin Derneği, Fırtına İnisiyatifi, İkizdere Çevre Derneği, İkizdere Dernekleri Federasyonu ve Karadeniz İsyandadır Platformu’nun arşiv görüntüleri kullanıldı. Video-röportaj serisi, Dijital Medya Araştırmaları Derneği’nin bir operasyonu olan NewsLabTurkey tarafından desteklenen bir medya geliştirme çalışmasının parçası olarak yayımlandı. 

Doğa mücadelesi veren kadınların hikayesi; Lafun Aykirisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!