Diyarbakır’daki protestolarda 92 kişi gözaltına alındı

featured

Diyarbakır’da bugün düzenlenen protestolar sırasında aralarında MED TUHAD-FED Eşbaşkanı Kerem Canpolat ve HDP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Zeyyat Ceylan’ın da olduğu 92 kişi gözaltına alındı.

İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Abdullah Öcalan’dan 31 aydır haber alınmadığı gerekçesi ile Diyarbakır’da protesto gösterisi düzenlendi.  “Sayın Abdullah Öcalan’a özgürlük, Kürt sorununa çözüm” sloganıyla gerçekleştirilen protesto eylemleri, Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Özgür Kadın Hareketi (Tevgera Jinên Azad-TJA) ile Med Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Hukuki ve Dayanışma Dernekleri Federasyonu (MED TUHAD-FED) tarafından organize edildi. 

Diyarbakır Koşuyolu Parkı’ndaki gösterideki polis ablukası (Fotoğraf: MA)

Gözaltına alınanların bir kısmı Huzur Karakolu’na götürüldü

Protestolarda aralarında MED TUHAD-FED Eşbaşkanı Kerem Canpolat, DBP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Zekiye İlbasan, yerine kayyım atanan Siirt Belediyesi Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, Barış Anneleri, HDP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Zeyyat Ceylan ve HDP Şırnak İl Eşbaşkanı Abdullah Güngen’in de aralarında bulunduğu 92 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanların bir kısmının Huzur Karakolu’na götürüldüğü öğrenilirken, diğerlerinin nereye götürüldüğü öğrenilemedi.

Diyarbakır’daki protestolarda 92 kişi gözaltına alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!