Diyarbakır’da Özgür Özel’e CHP’de Dengeleri Değiştirecek Destek

featured


Diyarbakır’da 24 kurultay delegesinin Özgür Özel’e destek vereceğini  açıklaması durumunda, bu kararın bölge illerinde domino etkisi yaratması ve diğer illerin kurultay delegelerinin de kararlarını tekrar gözden geçirmesi anlamına geldiği belirtiliyor.

Sosyal paylaşım platformu X’te bugün “CHP Diyarbakır Haber” adlı bir kullanıcı tarafından, “CHP Diyarbakır kurultay delegeleri İl Başkanı Abdullah Atik’in kararı üzerine değişimi desteklemeye karar verdi. Özgür Özel’e imza toplanıyor.” paylaşımı yapıldı.


CHP Diyarbakır il başkanı Abdullah Atik, yaptığı açıklamada, böyle bir durumun söz konusu olmadığını paylaşımın tamamen asılsız olduğunu söyledi. Yapılan paylaşımın il örgütlerine ve delegelerine yönelik bir  komplo olduğunu söyleyen Atik, açıklamasında şöyle dedi:

”Yaklaşan genel başkanlık seçimleri öncesi birilerinin kendi çıkarları doğrultusunda bize ve partimize yönelik itibarsızlaştırma operasyonudur. Bölgeden çok sayıda delegemiz var ve herkesin fikri birbirinden farklı benim buna müdahale etmem söz konusu değil. Demokrasiyi her zaman savunduk savunmaya da devam edeceğiz. Benim kurultay delegeleriyle bir araya geldiğim veya onları yönlendirdiğim şeklindeki paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tarz yalan haberler delegelerimizi de zan altında bırakmaktadır. Bugün İl Hukuk komisyonumuz ile birlikte yapılan asılsız paylaşım için Diyarbakır Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek isterim.”

Diyarbakır’da Özgür Özel’e CHP’de Dengeleri Değiştirecek Destek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!