Diyarbakır’da CHP’nin çelengi tartışma yarattı

featured

Diyarbakır’da, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları nedeniyle Atatürk anıtına çelenk konulması sırasında CHP’liler ile polis amirleri arasında tartışma yaşandı. Polisler, yönetmeliğe göre sadece Vali, Garnizon Komutanlığı ve belediye çelenginin konulacağını bu nedenle çelenge izin vermeyeceklerini belirtince devreye CHP Diyarbakır milletvekili Sezgin Tanrıkulu girdi. 


Milletvekili Tanrıkulu polis yetkilisine, “Eğer kaldırırsanız kıyamet kopar. Bu çelenk kaldırılmaz. Türkiye’nin hiçbir yerinde kaldırılmaz! 12 yıldır ben Milletvekiliyim, İstanbul’da da ayni şeyi yapıyoruz. Kaldırmayın bu çelengi. Buradan çelenk kaldırılmaz, İstanbul’da da Ankara’da da bu şekilde yapıyoruz. Şimdiye kadar CHP yoktu burada şimdi var CHP Milletvekiliyiz” dedi.


Tanrıkulu, 12 yıldır Milletvekili olduğunu, İstanbul’da da aynısını yaptıklarını ve izne falan tabi olunmadığını da belirterek, “Ne izni ya? Ana Muhalefet Partisiyiz, protokoldeki yerimiz belli bizim. Burada Cumhuriyet Bayramında isteyen siyasi partiler, buradakiler demek ki istememiş. Tören yönetmeliğinden sonra bırakıyoruz zaten, tören bitti ondan sonra bırakıyoruz. Böyle bir usul yok. Ben 12 yıl İstanbul Milletvekilliği yaptım, 12 yıl! Aynen bu şekilde çelenk bıraktık. Alışacaksınız buna o zaman! Ben Diyarbakır Milletvekiliyim, alışacaksınız” dedi


CHP ÇELENGİ KALDIRILDI, ANITIN ARKASINA KONULDU


CHP’li Tanrıkulu ve il yönetimi anıt parktan ayrıldıktan sonra CHP çelenginin oradan kaldırılıp anıtın arkasına konulduğu belirtildi. Tanrıkulu, konu ile ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Diyarbakır’da CHP’nin çelengi tartışma yarattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!