Depremzede Polat köylüleri: CHP’liyiz diye yardım yapılmıyor 

featured

Malatya Doğanşehir ilçesi Polat köyü 6 Şubat depreminde büyük yıkım yaşadı. Tuvalet yeri ve banyo ihtiyacı devam eden köylüler yetkililerden yardım beklerken CHP’li oldukları için kendileriyle ilgilenilmediğini iddia ediyor.

Ferit DEMİR/MALATY

Polat köyü Malatya’nın en büyük köyü ve toplamda 1200 hanelik köyün tamamı depremde yerle bir olmuş durumda. Köylülerin temel yaşam ihtiyaçları devam ederken hijyen sorunları ise hala çözülebilmiş değil. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen yardımlar bekliyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından köydeki hijyen sorunu için gönderilen seyyar tuvalet ve banyolar köylülerin iddiasına göre yaklaşık 1 aydır atıl durumda ve kullanılamıyor. Duruma tepki gösteren köylü tek isteğinin evlerinin yerlerine yapılması dedi. Tuvaletlerin kurulabilmesi için sayaç istendiğini iddia eden Polat köyü sakinleri CHP’li belediye olduğu için sayanların kurulmadığını söylediler. 

“Tek temennimiz Kılıçdaroğlu”

Geldiğinden beridir kanalizasyon bağlantısı yapılmayan tuvalet ve banyolar köylüler için salgın riski taşımaya devam ediyor. Burada yaşayan vatandaşlar ciddi bir hijyen sorunu yaşıyorlar. Yaşadıkları sıkıntıyı ilgili yetkililere söylediklerini ileten tek temennilerinin Kılıçdaroğlu olduğunu söyleyen köylüler yetkililerden yardım bekliyorlar

Depremzede Polat köylüleri: CHP’liyiz diye yardım yapılmıyor 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!