CHP’li Erol: Devlet Manavgat ile Elazığ arasında adil davranmadı

featured

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol “Devlet Manavgat ile Elazığ arasında adil davranmamıştır” diyerek Antalya’nın Manavgat ilçesindeki yangının ardından yapılan köy evleri ile Elazığ Sivrice depreminde yıkılan köy evlerinin yerine yapılan arasında büyük farklar olduğunu söyledi.

Evren DEMİRDAŞ/ELAZIĞ

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 28 Temmuz 2021 yılında Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen ve 10 gün sonra söndürülen büyük yangında zarar gören bölgelerde yapımı tamamlanan konutların 280 metrekare kapalı alanda 80 metrekare bahçeli olup bir milyon 200 bin liraya mal olduğunu, Elazığ’da ise yapılan köy evlerinin ise 85 metrekarelik evler olduğunu ve şu anki maliyetinin 1 milyon 350 bin lira denk geldiğini belirterek, devletin Manavgat ile Elazığ arasında adil davranmadığını söyledi.

2020 yılında Elazığ’da Sivrice merkezli meydana gelen 6’8’lik deprem sonrasında depremzedelere yapılan köy evlerinin vatandaşların ihtiyacını karşılamadığını belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, yapılan köy evlerinin önünde açıklama yaptı. Yıkılan köy evlerinde ahır ve depoların bulunduğunu ancak yapılanlarda olmadığını söyleyen Erol, köy evlerinin sadece barınma amacını karşıladığını kaydetti.

“MANAVGAT’TA 140 METREKARE 1 MİLYON 200 BİN LİRA, ELAZIĞ’DA 80 METREKARE 1 MİLYON 350 BİN LİRA”

24 Ocak 2020 yılında Elazığ’da meydana gelen deprem sonrasında AFAD tarafından yapılan köy evlerindeki eksikliklere dikkat çekmek amacıyla köy evleri önünde açıklama yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bugün Elazığ’da köylerde yapılan prefabrik evlerin önündeyiz. Bir kıyas yapmak için buradayız. Geçen yaz Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir yangın olmuş ve yangında yok olan köylerimiz vardı. Geçtiğimiz günlerde sayın Cumhurbaşkanımız bu yanan köylere giderek orada anahtar teslimi yaparak bu projeleri anlatmıştı.

“DEVLET VATANDAŞLARA ADİL VE EŞİT OLMALI”

Bu evler oradaki insanların yaşam koşullarına göre planlanmış köy evleriydi. Onlar da AFAD’dan dolayı yapılanlar evler, bunlar da AFAD’dan dolayı yapılan evler. Devlet vatandaşlarına eşit ve adil olmalıdır. Oradaki evler 140 metrekare üzerine oturtulmuş, depolu ve ahırlı toplamda 280 metre kare kapalı alanı olan aynı zamanda 80 metrekare bahçe ve balkonu olan alanlar. Yani toplamda 320 metrekare brüt alan var. Oradaki evlerin fiyatı bir milyon 200 bin liraya mal olurken buradaki evler 85 metrekare evler ve şu anki maliyeti 1 milyon 350 bin lira. Antalya’daki evler insanların yaşam alanları olarak köy evleri olarak planlanmış. Elazığ’daki evler ise sadece barınma alanı olarak planlanmış. Bir köy evinin ahırı, deposu yoksa ve 120 metrekareden büyük değilse bunlar sadece insanların çaresizliğinden dolayı sığındıkları alan olarak oluşturulmuştur. Biz buraya geldik, kapısını açıp bakan bile yok. Devlet Manavgat ile Elazığ arasında adil davranmamıştır” ifadelerini kullandı.

CHP’li Erol: Devlet Manavgat ile Elazığ arasında adil davranmadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!