CHP’li Erkek: “İlk seçimde Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı, Türkiye’nin 13’üncü cumhurbaşkanı olacaktır”

featured

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “6’lı masa olarak çok çalışıyoruz. Millet ittifakının, 6’lı masanın Cumhurbaşkanı adayı ilk seçimde Türkiye’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı olacak ve Türkiye rahat bir nefes alacak” dedi.

SERHAT OZAN YILDIRIM / DERSİM

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Tunceli’ye geldi. Partililerle toplantı yapan Erkek daha sonra, partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, İl Başkanı Ali Mustafa Çelik ve partililer katıldı.

Türkiye’nin ağır sorunlarının olduğunu ve bu sorunlarında çözülmeyecek sorun olmadığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Tunceli’de de Türkiye’nin her yerinde de gençlerimiz geleceklerini, umutlarını ve hayallerini yurtdışında arıyorlar. Bu tablonun sorumlusu bu ülkeyi yönetenlerdir. İktidara geldiğimizde kuvvetler ayrılığını getireceğiz, demokratik hukuk devletini tesis edeceğiz. Çoğulculuğu, kolektif çalışmayı, güçlü kurumlar, kurallar ve kadrolar tesis edeceğiz. Bugün gücü bir kişide topladılar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni bir şahıs devletine dönüştürdüler, tablo ortada. Türkiye’nin sorunlarını hepimiz iyi biliyoruz. Çok ağır sorunları var ülkemizin ama çözülmeyecek hiçbir sorun yok. Onun için genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bu mücadelede tüm Türkiye’ye seslenerek bize katılın diyor. Bizde şimdi Tunceli’den seslenelim: bize katılın çünkü bu demokrasi, eşitlik, adalet, kardeşlik, halk hukuk, adalet mücadelesidir. Bu mücadelede gelecek nesiller için veriliyor. Çocuklarımıza kalkınmış, demokratik bir ülke bırakmamız lazım” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, ilk seçimde Millet İttifakı’nın adayının cumhurbaşkanı olacağını söyleyerek, şu ifadelere yer verdi:

“Ülke, freni patlamış kamyon gibi uçuruma sürükleniyor. Buna hep birlikte dur diyeceğiz. Buna CHP, Millet İttifakı ve 6’lı masa olarak çok çalışıyoruz. Yapacaklarımız da belli. Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı ilk seçimde Türkiye’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı olacak ve Türkiye rahat bir nefes alacak. İlk bir haftada yapacaklarımız da belli. Genel Başkanımız her gurup toplantısında anlatıyor. İlk bir haftada çıkartacağımız genelge, kamuda israfın önlenmesi genelgesi olacak. Kamuda araç saltanatı gibi diğer saltanatlarda bitecek.  Halk fakirleşirken birileri kamuda saltanat süremez. Tüm kaynakların sahibi halktır. Halka hizmet eden bir yönetim tesis edeceğiz. İlk genelge ve kararname bu olacak. Esnafımızın, gerek Esnaf Kefalet ’ten gerek Halk Bankası’ndan aldığı kredinin faizlerini sileceğiz, ana parayı da yeniden yapılandıracağız. Esnafımız rahat bir nefes almak zorunda. Çiftçimizin gerek Tarım Kooperatiflerinden gerekse Ziraat Bankası’ndan kullandığı kredilerin faizlerini sildireceğiz. Ana paraları da yapılandıracağız. Türkiye’nin bütçesi büyük ama siz o parayı vatandaş için değil de yandaş için kullanırsanız tablo ortada”  

CHP’li Erkek: “İlk seçimde Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı, Türkiye’nin 13’üncü cumhurbaşkanı olacaktır”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Munzur Press ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!